KP: Labākais risinājumus atkritumu apsaimniekošanai Rīgā būtu, ja katrs izvēlētos savu pakalpojuma sniedzēju

Labākais risinājumus atkritumu apsaimniekošanai Rīgā būtu, ja katrs izvēlētos savu pakalpojuma sniedzēju, atzīst Konkurences padomes (KP) vadītājs Juris Gaiķis.

Atpakaļ uz rakstu

3 komentāri

 • katram sava truba, savs krāns

  katram sava truba, savs krāns

  Pašvaldību komentārs iekš cita portāla: “Piekrītot KP priekšlikumam atkritumu apsaimniekotāja izvēli atstāt katra iedzīvotāja ziņā, nākamais solis varētu būt arī brīvā tirgus nodrošināšana ūdensapgādē, kanalizācijā un apkurē – arī te katrs varētu izvēlēties savu cauruli, savu krānu un savu skursteni, piebilst pašvaldību pārstāvji…” Labais!:)))
 • S

  S

  Tā sauktā šķiroto atkritumu savākšana ir fufelis. Mēs šķirojam, bet visu samet vienā kulbā, vismaz laukos. Skaidrs, ka dārgs ir prieks braukt uz miestu, piemēram, pēc stikla vai papīra vien, jo nav tik daudz, bet, ja nebūtu sava veida monopols, gan jau vācēji izdomātu. Kad ciemojos pie dēla Beļģijā, bija prieks redzēt, kā tur ciematā viss notiek: sašķiroti, par bioloģiskajiem pretī saņem komposta zemi, ja grib, kopumā maksā mazāk nekā mēs.Bet mums jau tā ir tāla eksotiska zeme, neviens, ne politikas taisītājs, ne uzņēmējs, tur tiek tik reti un atrodas tik augstu, ka tādas zemes lietas neredz.
 • Ezis

  Ezis

  Ne tikai Rīgā vajag ālut katram izvēlēties, bet visā Latvijā. Pašreizējā kārtība nenodrošina nekādu konkurenci, atkritumu savākšanas, tai skaitā šķiroto atkritumu, kvalitātes uzlabošanu. Lai uzlabotu tieši šķiroto atkritumu savākšanu, pārstrādi, kas atsauktos uz atkritumu savākšanas tarifu, svarīgi radīt Latvijā konkurenci, radīt vēlmi attīstīt pārstrādes nozari. Pašlaik atkritumsavācējfirmām tik ērti - noslēdz līgumu ar pašvaldību un vālē vairāku gadu garumā -šķirošana, tarifs, pakalpojuma kvalitāte vairs nav svarīga.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!