Kozlovskis: Ārvalstu kaujinieku problēma prasa aktīvu rīcību

Komentāri
Kozlovskis: Ārvalstu kaujinieku problēma prasa aktīvu rīcību
FOTO: LETA

9. oktobrī Luksemburgā Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis kopā ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm vienojās paātrināt Pasažieru datu reģistra izveidi, lai ar tā palīdzību laicīgi identificētu potenciāli radikalizētus ārvalstu kaujiniekus, novērstu organizēto noziedzību un terorismu.

Ministri vienojās par stratēģiskas pieejas attīstīšanu migrācijas plūsmas pārvaldībai, kā arī uzklausīja atbildīgo dienestu informāciju par paveikto migrācijas plūsmas kontroles uzlabošanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Padomes sēdes ietvaros ministriem bija padziļināta diskusija par ārvalstu kaujiniekiem, kā to augustā noteica Eiropadome. Diskusijas mērķis bija sniegt politiskas norādes tālākai virzībai divos jautājumos – pasažieru datu reģistrēšana un robežkontroles mehānismi uz Šengenas ārējās robežas. Ministri arī vienojās par nepieciešamo rīcību, lai paātrinātu jau spēkā esošo pasākumu ieviešanu praksē.

”Kvalitatīva ES pasažieru datu reģistra izveide nākotnē ļautu efektīvāk cīnīties ar ārvalstu kaujinieku fenomenu. Pasažieru datu reģistrs ir arī nozīmīgs elements cīņai ar terorismu un organizēto noziedzību”, norādīja Kozlovskis, atbalstot nepieciešamību ātrāk virzīties uz priekšu ar vajadzīgā tiesiskā regulējuma izveidi.

Tāpat ministri diskutēja par stratēģiskas pieejas attīstīšanu migrācijas plūsmu pārvaldībai, lai nākotnē laicīgi paredzētu migrācijas plūsmas un ar to radītos izaicinājumus. Ministri vienojās, ka jānodrošina iecerēto pasākumu savlaicīga ieviešana, īpašu uzmanību veltot sadarbības stiprināšanai ar trešajām valstīm, kā arī Frontex spēju attīstīšanai.

Diskutējot par sadarbību organizētās noziedzības apkarošanas jomā, ministri tika arī informēti par Eiropola operāciju ”Arhimēds”, kas norisinājās ES ietvaros no 15. līdz 23. septembrim. Operācijas ietvaros, piedaloties arī Latvijas tiesību sargājošām iestādēm, tika aizturētas 1146 personas, konfiscēti 600 kg kokaīna, 200 kg heroīna un 1,8 tonnas marihuānas, kā arī no cilvēku kontrabandistiem izglābti 200 cilvēki, tajā skaitā 30 bērni. Ministri vienojās, ka jāturpina izvērtēt gan šīs operācijas rezultātus, gan veidus, kā nākotnē stiprināt sadarbību cīņā ar organizēto noziedzību.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl