Koronavīrusa izplatība: NMPD veidos specializētas brigādes vīrusa pacientiem

0 Komentāru

Otrdienas vakarā valdības namā noslēgusies krīzes vadības padomes sēde. Ministri kopā ar atbildīgajiem dienestiem sprieda, kā rīkosimies, ja pie mums atklās pirmos koronavīrusa gadījumus, un kā ierobežot bīstamās slimības tālāku izplatību.

Krīzes vadības padomes sēdē vērtēts, vai uz laiku aizliegt lidojumus no un uz koronavīrusa skartajiem Itālijas reģioniem un vai lidostā “Rīga” līdzīgi kā Lietuvā ieviest ierīces cilvēku ķermeņa virsnormas temperatūras attālinātai mērīšanai. Šobrīd vēl lidostā “Rīga” nav ieviesti ārkārtas drošības pasākumi. Ir tikai informatīvi stendi.

“Slēgt lidostu vai ierobežot lidojumus nebūs efektīvi, – tā mums sacīja Pasaules Veselības organizācijas pārstāvis Latvijā,” pēc krīzes vadības padomes skaidroja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Tikmēr mediķi gatavojas, ka pieaugs to cilvēku skaits, kuri būs jāved uz koronavīrsua diagnostiku. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) veidos īpašas brigādes, kas dosies pie tiem pacientiem, kuriem ir izdomas par saslimšanu ar koronavīrusu.

“Tātad šie darbinieki nodarbosies tikai ar šiem izsaukumiem, viņi gatavosies šiem izsaukumiem, daudz ātrāk varēs apģērbties, jo tas nav vienkārši šajos izsaukumos doties,” saka NMPD direktore Liene Cipule.

Tas ir vajadzīgs, lai netraucētu ikdienas operatīvajiem izsaukumiem. Aizdomās par koronavīrusu vakar uz Infektoloģijas centru transportēti četri cilvēki, šodien vēl divi. Analīzes negatīvas. Tā kā ar koronavīrusa skarto Itāliju Latvijai ir deviņi tiešie avioreisi ar vidēji 700 cilvēkiem nedēļā, dienestā prognozē, – drīzumā vešana uz testēšanu intensificēsies.

Specializētās brigādes nozīmēs arī īpašāku darba organizāciju, lai pašus mediķus pasargātu no saslimšanas ar koronavīrusu. Turklāt dienests pieprasījis papildu līdzekļu, lai iegādātos vismaz piecus plaušu ventilējamos aparātus.

“Pacientu pārvešanai no slimnīcas uz slimnīcu, no mājām uz slimnīcu, ir nepieciešamas īpašas iekārtas elpināšanai. Svarīgi, ka pēc tam ar tām iekārtām ir jāveic virkne darbību, un tās nevar atkal ātri atgriezties uz līnijas,” saka NMPD vadītāja.

NMPD akcentē, – cilvēkiem nevajag pārspīlēt. Ja pat viņi ir tagad atgriezušies no Itālijas, visiem pēc kārtas nevajag zvanīt uz 113. Tikai tādā gadījumā, ja ir saslimšanas simptomi.
0 Komentāru