Komentāri

Pērnā gada laikā uz Latvijas zaļās robežas aizturēti trīs reizes vairāk cilvēku nekā 2013. gadā, turklāt lielākā daļa robežpārkāpēju ir no Vjetnamas un viņu nelegāla iekļūšana valstī tiek speciāli organizēta, raidījumā 900 sekundes sacīja Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars.

Kopumā no 139 nelegāli aizturētām personām lielākā daļa – 98 cilvēki – ir vjetnamieši. Tāpat robežu nelegāli mēģina šķērsot arī Afganistānas un Gruzijas pilsoņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Šo cilvēku pārvešana notiek organizēti. Viņus pieved no Krievijas, bet pēc tam Latvijā sagaida ar īpaši aprīkotiem automobiļiem,” sacīja N. Gabars. Viņš skaidroja, ka, piemēram, nelegālos imigrantus mēģināts slēpt dubultajā grīdā, lai tos no Alūksnes aizvestu uz Poliju.

Latvija lielākajā daļā gadījumu nav vjetnamiešu galamērķis – viņi tiek vesti no Latvijas pierobežas uz Poliju.

Zināmā mērā lielais nelegālo imigrantu skaita pieaugums skaidrojams ar Ukrainas krīzi. Proti, iepriekš šim ceļam tika izvēlēta Ukraina, taču tagad nestabilās situācijas dēļ tiek meklēti citi ceļi.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl