Konstatēts otrs Covid-19 saslimšanas gadījums Talsu novada pašvaldības centrālajā administrācijā

3 komentāri
Konstatēts otrs Covid-19 saslimšanas gadījums Talsu novada pašvaldības centrālajā administrācijā
EPA / SCANPIX

Talsu novada pašvaldības centrālajā administrācijā Covid-19 saslimšana konstatēta vēl vienai personai, kura bijusi saistīta ar iepriekš inficēto darbinieku, informēja pašvaldībā.

Patlaban ir apkopots iespējamo kontaktpersonu loks, kuras bijušas saskarsmē ar personu, kuras saslimšana konstatēta 29. septembrī. No tiem ap 20 ir pašvaldības darbinieki, kuriem noteikta pašizolācija. Pirmā saslimušā inficēšanās avots neesot zināms.

Tagad tiek apkopots personas, kuras saslimšana konstatēta 30. septembrī, kontaktpersonu loks.

Nedēļas beigās tiks dezinficēta pašvaldības ēka.

Jau ziņots, ka Talsu novada pašvaldības administratīvajā centrā kādai personai konstatēta saslimšana ar Covid-19. Līdz ar to līdz 9. oktobrim apmeklētājiem slēgts pašvaldības administratīvais centrs Kareivju ielā 7, Talsos.

Saņemot informāciju par Covid-19 saslimšanu un primāri rūpējoties par bērnu veselību un drošību, Talsu Valsts ģimnāzijas 4. klases skolēniem, kuriem mācības notiek pašvaldības administratīvajā centrā, tika pārtraukts mācību process un sākotnēji bija paredzēts līdz 9. oktobrim to nodrošināt attālināti. Izvērtējot apstākļus, pieņemts lēmums mācības organizēt klātienē, bet citās pagaidu telpās, proti, Talsu Sporta namā un kinoteātra “Auseklis” ēkā.

Talsu novada pašvaldības administratīvajā centrā ir izvietotas arī vairākas valsts pārvaldes iestādes, kas kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas valstī, klientus apkalpo attālināti vai pēc iepriekšēja pieraksta. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Talsu klientu apkalpošanas centrs ir paziņojis, ka pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē pēc iepriekšēja pieraksta. VSAA klientiem nepieciešamie jautājumi tiks risināti attālināti, izmantojot elektronisko vidi un telefonisko saziņu, norādīts paziņojumā.

Talsu novada pašvaldība pieņēmusi lēmumu maksimāli ierobežot savstarpējo saskarsmi, tāpēc līdz 9. oktobrim apmeklētājiem būs slēgts pašvaldības administratīvais centrs. Tiks veikta ēkas dezinfekcija, un nepieciešamie jautājumi tiks risināti attālināti, izmantojot elektronisko vidi un telefonisko saziņu.

Pašvaldības ēkā ir atceltas visas klātienes tikšanās un sapulces, tai skaitā arī pieņemšanas administratīvajā centrā.

Pašvaldība aicina Talsu novada iedzīvotājus būt piesardzīgiem un ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus, tā pasargājot sevi un citus.