Konservatīvo līderim Bordānam prognozē sarežģītas valdības veidošanas sarunas

1 komentārs
Konservatīvo līderim Bordānam prognozē sarežģītas valdības veidošanas sarunas
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Līdz ar Jaunās konservatīvas partijas (JKP) līdera Jāņa Bordāna nominēšanu premjera amatam tuvākajās divās nedēļās gaidāms spraigs sarunu process. Vai ir iespējams izveidot valdību Bordāna vadībā un vai iespējams izveidot stabilu valdību – tie pagaidām ir neatbildami jautājumi. Ar “KPV LV” un “Attīstībai/Par!” balsīm vien nepietiks. Atbalsts konservatīvajiem būs jāmeklē arī pie citām partijām. 

Premjera amatam nominēts Bordāns no JKP. Pārējās partijas vieglas valdības veidošanas sarunas gan neprognozē.

“Jaunā Vienotība” un Nacionālā apvienība (NA) gatavas sarunām par iesaistīšanos Jāņa Bordāna vadītā valdībā, taču joprojām uzskata, ka koalīcijai jābūt pēc iespējas plašākai. Arī ar Zaļo un zemnieku savienību, ap kuru Jaunā konservatīvā partija novilkusi sarkanās līnijas.

“No tādas priekšvēlēšanu retorikas turpināšanas un Jaunās konservatīvas partijas individuālās taktikas viedokļa tas ir saprotami, bet, ja mērķis ir izveidot rīcībspējīgu valdību, tas nebija pareizs solis. Nevērtējot, cik laba vai slikta ir Zaļo un zemnieku savienība,” norāda NA Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars.

“Redzot, ka Saeima ir diezgan fragmentēta, Saeimā ir daudz jaunu deputātu, un koalīcijai jāstrādā ne tikai valdībā, bet arī Saeimas komisijās, maksimāli plaša koalīcija būtu valsts interesēs,” pauž 13. Saeimas deputāts Edgars Rinkēvičs.

Arī pati ZZS būtu gatava sēsties pie sarunu galda, ja konservatīvie nostāju mainītu. Ņemot vērā budžeta pieņemšanu, atšķirīgo nostāju par zaļzemniekiem un savstarpējos pārmetumus, partijas neprognozē vieglas valdības veidošanas sarunas atvēlētajā termiņā.

“Jaunajai konservatīvajai partijai šis mandāts ir dots, un sarunām šobrīd būtu jābūt diennakts režīmā. (TV3: Vieglas sarunas tad neprognozējat?) Absolūti. Jautājums ir arī par to, cik ātri partijas spēj nolikt malā vienu otru aizvainojumu, vienu otru izteicienu norakstīt pagātnē. Tas ir lielā mērā jautājums ne mums, bet nosacīti jaunajiem un lielajiem spēkiem. Viss būs atkarīgs no Bordāna kunga. Vai viņš turpinās vilkt sarkanas līnijas vai strādās valsts kopējās attīstības labā,” vaicā ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Uldis Augulis.

Vienlaikus pārstāvji no “Saskaņas”, ap kuru visas partijas novilkušas sarkanās līnijās, uzskata, ka Bordānam izredzes izveidot valdību būs labas, ja Jaunā konservatīvā partija bloķēsies un labi sadarbosies ar pārējiem jaunajiem politiķiem, nevis ļaus noteicošu lomu spēlēt vecajām partijām.

1 komentārs