Konkursā VID vadītāja amatam pieteikušies 19 kandidāti

Pievienot komentāru

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amata kandidātu plānots izvēlēties līdz maija beigām. Ceturtdien, 3. maijā, pretendentu izvērtēšanas komisija uzsāka saņemto iesniegumu vērtēšanu.

Konkursā uz VID ģenerāldirektora amatu pieteikušies 19 pretendenti.

Konkurss notiek trīs kārtās. Ceturtdien komisija sāka vērtēt pretendentu atbilstību izvirzītajām izglītības un profesionālās pieredzes prasībām, ņemot vērā iesniegtos dokumentus.

Pēc tam pretendenti, kas tiks izvirzīti konkursa otrajai kārtai, klātienē tiksies ar konkursa komisiju, lai pamatotu savu motivāciju ieņemt šo amatu, kā arī prezentētu savu vīziju par VID nākotnē un prioritātēm.

Bet trešajā kārtā notiks izvirzīto pretendentu kompetenču izvērtēšana, pēc kuras atbilstošākais pretendents tiks ieteikts finanšu ministrei virzīt apstiprināšanai Ministru kabinetā. Nekādu informāciju par saņemtajiem 19 iesniegumiem komisija nesniedz.

Jānis Citskovskis

Jānis Citskovskis
Valsts kancelejas direktors

Ja valsts nespēs garantēt šo datu noplūšanu, tad lielā mērā ir apdraudēts pats konkurss kā tāds. Pretendenti nevēlas pieteikties konkursos, kuros tiek nopludināta informācija par kandidātiem un jebkuras pazīmes, kuras es sāktu izskaidrot, varētu vedināt uz domām par vienu vai otru pretendentu.

Valsts kanceleja konkursu uz VID ģenerāldirektora amatu izsludināja 9. aprīlī, un tajā tika aicināti piedalīties finanšu un administratīvie vadītāji.