7 komentāri
Konkursā “Labās gribas uzņēmējs” uzvar “Ulubeles” projekts “Cilvēcības skoliņa”
Publicitātes foto

“MTG TV Latvia” kanālu TV3 un 3+ un bezpeļņas organizācijas “Reach for Change” sociālajā projektā “Labās gribas uzņēmējs” šogad uzvarējusi Ilze Džonsone no dzīvnieku patversmes “Ulubele” ar projektu “Cilvēcības skoliņa”, kura mērķis ir attīstīt bērnos emocionālo inteliģenci caur rūpēm par dzīvniekiem.

Uzvarētāja iegūst “Labās gribas uzņēmēja” statusu un vietu Sociālās uzņēmējdarbības inkubatorā: finansējumu 15 000 eiro gadā ar iespēju piedalīties apmācību programmā trīs gadus. Mentoru palīdzību un apmācības saņems visi finālisti: Līva Jankeviča un Rūdolfs Cešeiko ar projektu “Kids GYM”, Tatjana Tarasova no biedrības “Karosta Kids”, Eva Viļķina un biedrība ”Cerību spārni” ar sociālā atbalsta centru ”Cerību māja”, Anna Kašina ar projekta Pasaku nams.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Ulubeles darbi līdz šim skaidri apliecina viņu spēju mainīt sabiedrības viedokli par tādu sarežģītu jautājumu kā attieksme pret dzīvniekiem. Tieši tas bija viens no svarīgiem aspektiem, izvēloties “Ulubeli” par uzvarētājiem un liek domāt, ka viņi ar savas “Cilvēcības skolas” projektu spēs attīstīt bērnos emocionālo inteliģenci, kas arī ir “Ulubeles” projekta mērķis. Viņu piedāvājums bija kvalitatīvs un pārdomāts, tas iekļāva ilgtspējīgas attīstības plānu, kas vieš ticību,  ka jau pēc gada mēs varēsim redzēt stabilus darba rezultātus. “Ulubele” pārliecināja, ka viņi spēs realizēt savu sociālā biznesa ideju, jo jau atlases gaitā Akseleratora programmā viņi parādīja, ka ir gatavi un grib mācīties un attīstīties,” skaidro “TV3 Latvia” valdes locekle Baiba Zūzena.

Cilvēcības skoliņa – par atbildību un cilvēcību jau no bērnības

Gandrīz katrs no mums ir saskaries ar situāciju, kad vai nu pats vēlas, vai arī kāds jautā, lai uzdāvina kādu mājas mīluli – suni, kaķi vai citu mājdzīvnieku. Diemžēl nereti, saprotot, kādas rūpes prasa jaunais mīlulis, mājdzīvnieks tiek pamests. Pierādījums tam ir dzīvnieku patversmes, kurās gandrīz katru dienu nonāk kāds pamests dzīvnieks.

”Mūsu Cilvēcības skoliņā bērni izies mācību kursu un apgūs jaunas zināšanas saistībā ar mājdzīvnieku aprūpi. Taču projekta mērķis nav tikai dzīvnieku glābšana.

Mēs palīdzēsim bērniem ne tikai apgūt zināšanas par to, kā rūpēties par mīluļiem, – skoliņā mācīs bērnus rūpēties par tuviniekiem, mīlēt un aizsargāt tos, kas ir mums blakus.

Mēs vēlamies bērniem iemācīt, ka ar agresiju neko panākt nevar. Esam pārliecināti, ka pēc skoliņas bērni pēc kļūs labsirdīgāki un spēs savaldīt savas negatīvas emocijas,” stāsta konkursa uzvarētājas, dzīvnieku patversmes “Ulubele” vadītāja Ilze Džonsone un brīvprātīgā Diāna Elekse.

Mācības notiks gan dzīvnieku patversmē “Ulubele”, gan arī Latvijas skolās audzināšanas stundās. Šo mācību galvenais mērķis ir bērniem iemācīt atbildības sajūtu un pārliecināt, ka vardarbība ir slikta, jo, darot pāri mājdzīvniekiem bērnībā, pieaugot bērns var aizskart arī cilvēkus.

Sociālā uzņēmējdarbība – jauns un perspektīvs trends

”Sociālā uzņēmējdarbība šobrīd vēl nav ļoti populāra, un bieži tiek jaukta ar NVO darbību vai klasisko uzņēmējdarbību. Taču skaidri redzams, ka popularitāte šāda veida biznesam aug, un katru gadu mēs saņemam arvien vairāk pieteikumu ar idejām, kā uzlabot bērnu dzīvi Latvijā, nodarbojoties ar sociālo uzņēmējdarbību. Tas apliecina, ka Latvijā dzīvo patiešām empātiski cilvēki, kam rūp ne tikai sava labklājība, un sociālai uzņēmējdarbībai kā biznesa formai ir labas nākotnes izredzes,” tendences iezīmē “Reach for Change” vadītāja Latvijā Jevgenija Kondurova.

“MTG TV Latvia” kanālu TV3 un 3+ un bezpeļņas organizācija “Reach for change” sociālā projekta “Labās gribas uzņēmējs” žūrijas sastāvā bija TV3 Latvia valdes locekle Baiba Zūzena, “Reach for Change” Ziemeļeiropas reģionālais direktors Ronnijs Šmits (Ronnie Schmidt),  Rīgas Tehniskās universitātes Studentu biznesa inkubatora vadītāja Liene Rubina un 2015. gada Labās gribas uzņēmējs uzvarētāja Dana Narvaiša.

Foto

TOP komentāri

 • dace
  +6 +6 0

  dace

  Nav godīgi taisīt konkursu, kur uzvar žūrijas izvēlēts projekts. Balsojumā uzvarēja Cerību māja- tad viņiem pienākas arī balva.
 • Vija G.
  +5 +5 0

  Vija G.

  Tas nav konkurss, tas ir šovs. Ko tad tracina cilvēkus ar šādām balsošanām, ja rezultāts ir cits. Pārdomājiet konkursa noteikumus.
 • Dzintra Lukina
  +4 +3 -1

  Dzintra Lukina

  Ticamības moments zudis...Kāpēc jāvaicā sabiedrības viedoklis , ja uzvarēja projekts, kurš neieguva balsu vairākumu?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl