Konkursa atlases komisijas vadītājs pieļauj, ka nav pietiekami izvērtēti Skujiņa reputācijas riski

1 komentārs

Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja kandidātu atlases konkursā, iespējams, pieļautas kļūdas, taču vēl jāsaprot, kas tieši izdarīts nepareizi.

Tā pēc izraudzītā VID vadītāja amata pretendenta Māra Skujiņa lēmuma atsaukt savu kandidatūru atzīst konkursa atlases komisijas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Viņš pieļauj, ka varbūt nav pietiekami izvērtēti Skujiņa reputācijas riski. Par kandidātu priekšpārbaudi bija veikusi Drošības policija, kas vērtēja to, vai Skujiņam varētu rasties problēmas iegūt pielaidi valsts noslēpumam.

Citskovskis norādīja, ka pirmajā pārbaudē nekāda informācija par to, ka būtu šķēršļi, neesot apstiprinājusies. Valsts kancelejas direktors arī nekomentēja Drošības policijas darbu, norādot, ka “ir izskanējusi informācija masu medijos, [tā] ir jāpārbauda – ir šī saistība ar Martinsonu vai nav, kādas darbības ir veiktas, vai tās ir likumīgas, vai tur ir ētikas vai morālas dabas jautājums…”

Jau vēstīts, ka Skujiņu par labāko kandidātu atzina konkursa komisija, un par gatavību viņu virzīt uz VID vadītāja posteni paziņoja arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Tomēr vēlāk laikraksts ”Diena” norādīja uz Skujiņa iespējamo saistību ar Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča krimināllietā aizdomās turētā uzņēmēja Māra Martinsona biznesiem, kas lika apšaubīt Skujiņa piemērotību valsts galvenā nodokļu iekasētāja amatam.

1 komentārs