Konkurences padome pērn sodos iekasējusi vairāk nekā pusotru miljonu eiro

0 Komentāru

Konkurences padome pērn piemērojusi sodus vairāk nekā miljons 600 000 eiro apmērā, sodīti 16 uzņēmumi. Izplatītākais konkurences tiesību pārkāpums, tāpat kā gadu iepriekš, bija karteļu shēmas publiskos iepirkumos un aizliegtas vienošanās.

Konkurences padomes uzdevums ir uzraudzīt, lai konkurence būtu godīga un nenotiktu aizliegtas vienošanās. Tomēr joprojām netrūkst darboņu, kuri nevēlas godīgu konkurenci. Tā pagājušajā gadā trīs gadījumos padome konstatēja karteļa vienošanos publiskajos iepirkumos.

Divas karteļu shēmas bija īstenotas kopumā 34 būvniecības iepirkuma procedūrās. Savukārt viena – četros medicīnas iekārtu iepirkumos. Kopumā soda naudās iekasēti vairāk nekā pusotrs miljons eiro.

Pērn 28 gadījumos padome norādījusi uz konkurences riskiem. Piemēram, iecere ļaut suņu čipēšanu uzticēt veikt arī Pārtikas un veterinārā dienesta inspektoriem, tādā veidā ļaujot valstij iesaistīties tirgū, kurā privātais sektors spēj brīvi nodrošināt pakalpojumu.

Šodien Konkurences padome arī paziņoja par lēmumu aizliegt tirdzniecības centrā ”Domina Shopping” atvērt ”Rimi” lielveikalu, jo tas būtiski palielinātu ”Rimi” dominanci mazumtirdzniecības tirgū. No galvaspilsētā esošajiem desmit lielajiem tirdzniecības centriem astoņos jau ir ”Rimi”. ”Rimi” vadība Latvijā šādu konkurences padomes lēmumu atzīst par nesamērīgu.

0 Komentāru