Konkurences padome kritizē OCTA sistēmu, aicinot to uzlabot

Obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas sistēma ir pārāk caurskatāma, kas ļauj apdrošinātājiem pielāgoties konkurentu rīcībai un noteikt nepamatotas polišu cenas, – tā secinājusi Konkurences padome. Tā mudina turpmāk ierobežot pieejamās informācijas apjomus, bet, kamēr notiek izmaiņas, noteikt OCTA polišu cenām griestus. Finanšu ministrija (FM) gatava realizēt daļu ieteikumu, tomēr par cenu ierobežošanu nevarot būt runa.

Atpakaļ uz rakstu

6 komentāri

 • Andrejs Strazds

  Andrejs Strazds

  Un kad pati padome sāks strādāt pēc loģikas... 🤔?
 • Z Līvmane

  Z Līvmane

  OCTA ir obligāta.. Tāpēc apdrošinātājus nepieciešams vairāk kontrolēt.
 • Lāsma Kalnozola
 • @lacauss

  @lacauss

  OCTA cenu griestus var noteikt tikai otrajam stāvam- pirmā stāva griesti jau sen ir pārkāpti! Un vēl OCTA vajadzēja piedavāt vienas dienas braucienam- tiem, kas savus auto izdzen tikai reizi nedēļā vai pat mēnesī. Tas pats būtu jāattiecina uz t.s. ceļa nodokli- nav pieņemami, ka par komercauto, kas uz ceļiem atrodas vismaz 8 stundas dienā maksā to pašu cenu ko pensionārs/laucinieks par savu iknedēļas izbraucienu uz pilsētu.
  • @lacauss

   @lacauss

   P.S. Bet, kamēr vien valsts nodokļu politika ir balstīta uz maksimālu iekasēšanu, tā paliks tikai utopija...
 • Ivy Jarik'sMom

  Ivy Jarik'sMom

  Aicinu pievienoties FB grupai - Наконец-то United Latvija. Ļoti gaidām Ingūnu Sudrabu šajā grupā lai uzdot dažus jautājumus. Grupa domāta cilvēkiem, kuri vēlas draudzīgu Latviju! Noteikti tiem latviešiem, kuri apzinās, ka Latvju zemē dzīvo arī cilvēki ar citu dzimto valodu. Un šie līdzpilsoņi Latvijas labā strādā, sporto, mīl, dzemdē bērnus un Latvija ir arī viņu DZIMTENE. Un citas dzimtenes šiem cilvēkiem nav un nebūs. This group is for Latvians and ex-Latvia residents, who still care about 🇱🇻 from afar. Your help and inviting other Latvians will be appreciated. Эта группа также и для русских, которые готовы вежливо и терпеливо общаться с соседями по стране, в том числе и на гос.языке. Aicinām visus draugus un draugu draugus, kuri vēlas likt beigas segregācijai Latvijas iedzīvotāju vidū. Par kopīgu , draudzīgu Latviju, kurai ir nākotne! Прошу приглашать всех друзей и знакомых, которые готовы к диалогу и дружбе!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!