Konkurence Latvijā: visbiežāk konstatē karteļu shēmas

Komentāri

Konkurences padome par tirgu kropļojošām darbībām pērn sodījusi 16 uzņēmumus, liekot tiem samaksāt sodus vairāk nekā pusotra miljona eiro apmērā. Savukārt gandrīz pieci miljoni valsts budžetā nonākuši, iekasējot iepriekš piespriestus sodus.

Padome šodien skaidroja, ka biežāk izplatītais konkurences tiesību pārkāpums pērn bija karteļu shēmas publiskajos iepirkumos, kad it kā konkurējoši uzņēmumi vai nu iepriekš vienojas par cenu piedāvājumu, vai konkurenci rada mākslīgi. Bieži pārkāpumus konstatē iepirkumos, kas saistīti ar būvniecību, kā arī medicīnas iekārtu piegādēs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai mazinātu riskus, padomes darbinieki iepirkumu organizētājus māca, kā atpazīt aizliegtu vienošanos pazīmes. Pēc saņemtajiem iepirkumu rīkotāju iesniegumiem uzsāktas sešas lietas.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl