Kongresu namā veidojas vēlētāju rinda; daudzi iepriekš nav piereģistrējušies

1 komentārs

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iecirknī Kongresu namā veidojas rinda, vēloties nobalsot virknei tajā nereģistrētu vēlētāju, noskaidroja aģentūra LETA.

142. iecirknī īsi pirms plkst. 18.00 bija ap 50 vēlētāju un veidojās rinda. Vēlēšanu komisijas pārstāvis pastāstīja, ka rinda veidojas arī tādēļ, ka balsot nāk iecirknī nereģistrēti vēlētāji. Attiecīgi ir jāgaida, kamēr iecirknis, kurā viņi ir reģistrēti, apstiprinās, ka konkrētais cilvēks jau nav nobalsojis. Tāpat iecirknī pa brīdim esot problēmas ar interneta savienojumu.

Kā novēroja aģentūra LETA, konkrētajā iecirknī pie rindā stāvošajiem klāt nāk cilvēks, kurš vaicā, vai persona ir reģistrēta šajā iecirknī. Ja tā ir, vēlētājs tiek palaists pa priekšu.

Latvijā 22. maijā sākas iepriekšējā balsošana EP vēlēšanās. Iepriekšējā balsošana paredzēta trīs stundas, noslēdzoties plkst. 20. Iepriekšējā balsošana norisināsies arī ceturtdien un piektdien.

Iepriekš vēlētāji var balsot savā vai citā vēlēšanu iecirknī, ja starp šo iecirkni un iecirkni, kurā vēlētājs balsos ir iespējama tiešsaistes datu apmaiņa. Balsojot citā iecirknī, jāieplāno ilgāks laiks – vidēji piecas līdz 20 minūtes -, kas jāpavada iecirknī, jo vēlēšanu komisija pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas sazināsies ar vēlētāja iecirkni un veiks iecirkņa maiņu, iepriekš skaidroja Centrālā vēlēšanu komisija.

EP vēlēšanās vēlētāju uzskaitei Latvijā un Eiropā izmanto vēlētāju sarakstus, un pamatbalsošanas veids ir balsot savā vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā vai iepriekšējās balsošanas dienās.

Piedalīties vēlēšanās drīkst balsstiesīgie Latvijas un citu ES dalībvalstu pilsoņi, kuri reģistrējušies vēlēšanām Latvijā. Balsojot jāuzrāda pase vai personas apliecība (eID).

EP vēlēšanu pamatdiena būs šo sestdien.