Konflikti ar deputātiem, “Suņu Būdas” aizkulises – skaļāko ar Artusu Kaimiņu saistīto notikumu vēsture

1 komentārs
Konflikti ar deputātiem, “Suņu Būdas” aizkulises – skaļāko ar Artusu Kaimiņu saistīto notikumu vēsture
Foto: f64

Paredzams, ka Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa (KPV LV) aizturēšana un tās iemesli kļūs par daudz apspriestu tematu tuvākajā laikā. Politiķa vārds pēdējos gados izskanējis saistībā ar vairākiem notikumiem un konfliktsituācijām – Skaties.lv apkopoja dažus no spilgtākajiem gadījumiem.

Kā ziņots, KNAB darbinieki šodien Saeimā aizturēja deputātu Artusu Kaimiņu (KPV LV). Tāpat KNAB šodien veica kratīšanu pie partijas “KPV LV” valdes locekļa Ata Zakatistova un uzņēmēja Viestura Tamuža.

KNAB šodien izplatītajā paziņojumā presei par trim aizturētām personām partijas nosaukums un aizturēto vārdi gan netiek atklāti. KNAB apliecina, ka kriminālprocesā tiek veiktas nepieciešamās procesuālās darbības, tādēļ, lai netiktu apdraudēta tā gaita un patiesības noskaidrošana, pagaidām plašāka informācija netiks sniegta.

Skaties.lv apkopoja dažus no pēdējo gadu spilgtākajiem notikumiem, saistībā ar kuriem izskanējis arī Artusa Kaimiņa vārds.

Aicinājums apcietināt Sudrabu

Februārī Saeimas Mandātu, ētikas un pieprasījumu komisijā vērsās Inguna Sudraba (NSL) – viņa norādīja, ka Kaimiņš ar dažādiem izteikumiem, tostarp mudinājumu viņu apcietināt, ir pārkāpis Saeimas deputāta Ētikas kodeksu.

Saķeršanās ar Kalnozolu

Vairākkārt vēstīts arī par Kaimiņa domstarpībām ar ZZS deputātu Valdi Kalnozolu, kurš saistībā ar sev veltītiem izteikumiem vērsās Ētikas komisijā – viņš norādīja, ka ar šiem izteikumiem Kaimiņš aizvainojis viņu un viņa ģimeni. Kā piemēru viņš min šādas Kaimiņa replikas: ”Kad pēdējo reizi savu sievu siti?”, ”Aizej pie ārsta, ja gribas!”, ”Tu nodarbojies ar emocionālo vardarbību šeit”, ”Tu esi slims!”, ”Un es sapratu, Valdi Kalnozol, manuprāt, jūs tiešām esat traks”. Saistībā ar to tika rosināts aizliegt Kaimiņam piedalīties vienā no parlamenta sēdēm, tomēr Saeima to noraidīja.

Administratīvie sodi

Pērnā gada Saeimas rudens sesijas laikā Kaimiņš ticis administratīvi sodīts divreiz. Valsts ieņēmumu dienests (VID) sodījis Kaimiņu pēc panta par valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu noteiktā termiņā, deklarācijas aizpildīšanas un iesniegšanas kārtības neievērošanu vai par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā. Deputātam piemērots naudas sods. Tāpat Kaimiņam Valsts policija (VP) piemērojusi naudas sodu par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 21 līdz 30 kilometriem stundā.

“Tas bija feiks” – paziņojums par deputāta mandāta nolikšanu

Pagājušā gada 4. jūnija vakarā Kaimiņš nonāca uzmanības centrā ar to, ka no viņa “Facebook” profila tika publiskots paziņojums par Saeimas deputāta mandāta nolikšanu. Nākamajā dienā īpaši sasauktā mediju brīfingā Saeimas deputāts norādīja, ka viņa konts ir ticis uzlauzts un šis paziņojums bijis “feiks”. Uz jautājumu, vai saistībā ar notikušo viņš plāno vērsties policijā, deputāts atbildēja noraidoši.

Ufo atklāj “Suņu Būdas” aizkulises

2017. gada sākumā ar paziņojumu savā “Facebook” profilā klajā nāca Kaspars Upaciers jeb Ufo, kurš ar Kaimiņu  sadarbojies radio “Boom FM” un raidījuma “Suņu Būda” veidošanā. Viņš pārmeta Kaimiņam apmelošanu, fiktīvu cilvēku nodarbināšanu un citus melus.

Vārdu apmaiņa ar Brigmani

2016. gada nogalē Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē par “čekas maisu” atvēršanu notika asa vārdu apmaiņa starp deputātiem Augustu Brigmani (ZZS) un Artusu Kaimiņu, kurš tolaik pārstāvēja Latvijas Reģionu apvienību. Kaimiņš vaicāja Brigmanim, vai viņš ir ”tajā kartotēkā”, bet Brigmanis Kaimiņu nodēvēja par idiotu.

“KPV LV” biedri pamet partiju

2016. gada maijā Kaimiņš dibināja politisko partiju “KPV LV”, taču dažus mēnešus vēlāk to pameta vairāki tā dibinātāji ar Ilmāru Poikānu jeb Neo priekšgalā – viņi Kaimiņam pārmeta melus un neskaidru finansējumu.

Konflikts Vecrīgā

2014. gada decembrī plašu rezonansi izpelnījās Saeimas deputāta konflikts Vecrīgas bārā. Kaimiņu no notikuma vietas eskortēja Rīgas pašvaldības policija, bet vēlāk izklaides vieta un viņš atvainojušies viens otram.

Atzīst, ka savulaik “uzpīpējis kāsi”

2014. gada oktobrī Kaimiņš savā “Twitter” ierakstā atzina, ka ir pieķerts marihuānas smēķēšanā. Savulaik par minēto pārkāpumu pret viņu bijis ierosināts kriminālprocess, taču, ņemot vērā, ka iepriekš Kaimiņš nav pārkāpis likumu, šajā lietā panākts izlīgums. “Cilvēks ir kļūdījies, cilvēks ir ”uzpīpējis kāsi”, cilvēks to vairāk nedara un to nožēlo. Savu solījumu esmu turējis, ka šāda lieta vairs neatkārtosies,” norādīja Kaimiņš.

1 komentārs