Komentāri

Zolitūdes traģēdija tomēr visiem mācību nav sniegusi. Par to liek domāt būvuzraugu pārbaudes sabiedriskajās ēkās. Mums joprojām ir lielveikals, kur zem pircēju kājām var pazust grīda, un koncertzāle, kur no griestiem uz galvas var uzgāzties būvgruži. Par spīti bīstamībai, neviena no šīm ēkām nav slēgta. Tā vietā īpašniekiem dots laiks ēkas savest kārtībā.

Pēc Zolitūdes traģēdijas izveidotais Būvniecības kontroles birojs pusgada laikā pārbaudījis jau sešus simtus sabiedrisku ēku un vairāk nekā piecos simtos no tām atklājis trūkumus. Piemēram, nav dūmu detektoru, vai ēkas nav pieejamas invalīdiem. Tomēr virknē māju atklātas arī problēmas ar nesošajām konstrukcijām. Un trijās no tām šīs problēmas bijušas gana lielas, lai apdraudētu cilvēkus tajās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas Cirka ēku nesen pamatīgi papostīja ugunsgrēks, savukārt, piemēram, koncertzālē Palladium uzraugiem atklājusies dīvaina aina – no melna auduma izveidoti piekaramie griesti, kurus gaisā tur vien skavas. Remontdarbu laikā tajos sabiruši būvgruži, kuri nenosakāmā svarā tur joprojām karājas un var uzkrist uz galvas koncertzāles apmeklētājiem. Palladium vadītāja gan rakstveida paziņojumā pārmetumus noraida.

Birojs pārbaudi veica, kad bija uzsākti darbi koncertzāles gadskārtējai kosmētiskai sakopšanai. Biroja atzinumā norādīts veikt darbus, no kuriem daļa jau bija plānoti. Savukārt pārējie tiks rūpīgi izvērtēti un iekļauti veicamajos darbos. Šobrīd koncertzāle nav atvērta publiskam apmeklējumam, plānots darbus beigt līdz pirmajam septembrim. Tādējādi informācija, ka Palladium koncertzālē uzturēties ir nedroši, nav pamatota.

Savukārt iepirkumu centra Lomonosova ielā īpašnieks esot nepareizi izbūvējis ēkas pagrabstāva telpas, kas tagad ir nedrošas un draud iebrukt. Kaut arī lielāko daļu šā centra aizņem Rimi veikals, tas savu darbību pārtraukt neplāno, jo nedrošās telpas neatrodoties zem tā.

Par spīti bīstamībai nevienu no šīm ēkām Būvniecības kontroles birojs nav licis slēgt. Tā vietā īpašniekiem doti termiņi līdz vasaras beigām, lai noalgotu ekspertus un trūkumus novērstu.

Līdz gada beigām Būvniecības kontroles birojs iecerējis pārbaudīt vēl vairāk nekā tūkstoš sabiedrisko ēku.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl