Koncertzāles “Rīga” likteni izšķirs tiesā

0 Komentāru
Koncertzāles “Rīga” likteni izšķirs tiesā
(Evija Trifanova / LETA)

Joprojām neskaidrs koncertzāles ”Rīga” liktenis, kas atrodas Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) telpās.

Vienai tiesvedībai seko cita un jau trīs gadus koncertzāles pārstāvji konfliktē ar akadēmijas vadību. Nu jau bijušajam šo telpu nomniekam Jurim Milleram joprojām ir cerība, ka koncertzāle “Rīga” atjaunos savu darbību.

Un daudzo tiesvedību vietā abas konfliktējošās puses beidzot sēdīsies pie saruna galda. Viņaprāt, koncertzāles likteni izšķirs Latgales apgabaltiesa. Tā šonedēļ izskatīja Zinātņu akadēmijas apelācijas sūdzību par tai nelabvēlīgo pirmās instances nolēmumu un savu spriedumu paziņos pēc divām nedēļām.

“Pirmās instances tiesa bija konstatējusi, ka LZA ir viltojusi dokumentus, ar mērķi izvairīties no pienākuma kompensēt veiktos ieguldījumus, kā to paredzēja pušu savstarpējā vienošanās. Tajā brīdī, kad iestājās pienākums kaut ko kompensēt – es uzsveru nevis naudas veidā, bet dzēšot īres maksu, tajā brīdī LZA izvēlējās ceļu – viltot dokumentus, nepildīt uzņemtās saistības un attiecīgi iniciēt vairākas tiesvedības, kuras pusēm ir bijušas ar mainīgiem panākumiem. Jo nav jau strīds par to, ka būtu jāmaksā īres maksa- strīds par to, kādā veidā bija jāmaksā,” pauž Millers.

Viņš jau izsvēris, lai atjaunotu koncertzāles darbību – būšot vajadzīgi vismaz trīs mēneši intensīva darba un vairāk nekā 50 000 eiro, kas esot aptuvenais šobrīd nodarītais kaitējums telpām.

0 Komentāru