3 komentāri

Pēc tam, kad nedēļas nogalē Siguldā vācu kamaniņu braucējiem pasaules čempionāta apbalvošanas laikā tika atskaņota Vācijas Demokrātiskās Republikas himna no padomju okupācijas laika, Latvijas Ārlietu ministrija negatavojas tomēr veidot vienotu datubāzi, kur pasākumu organizatoriem turpmāk atrast visas oficiālās himnas. 

Apjukums, zīmīgi skatieni, neveikli smaidi – tā vācu kamaniņu braucēji, pirmās vietas ieguvēji pasaules čempionātā Siguldā reaģēja, klausoties padomju okupācijas himnā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Tas ir tiešām cilvēciskais faktors, varbūt to nevajadzētu tik traģiski tā uztvert. Protams, sportistam uz pjedestāla tas ir šoks un nepatīkami,” norāda Latvijas Kamaniņu sporta federācijas ģenerālsekretāre Dace Gods-Romanovska.

Taču tieši Kamaniņu sporta federācijas pienākums bija atrast himnas, bet pēdējā mirklī to palūdza izdarīt pašiem siguldiešiem.

Disku ar nu jau 26 gadus neeksistējošas Vācijas Demokrātiskās Republikas himnu iedevusi pati Siguldas Kamaniņu un bobsleja trase no saviem krājumiem vietējam skaņu operatoram, kurš nav nojautis, ka tūdaļ sekos apkaunojoša situācija.

Siguldas novada dome skaidro, ka gados jaunais skaņu operators, visticamāk, nav bijis ar pietiekamām vēstures zināšanām, lai saprastu, ko pie konkrētā audio celiņa nozīmē atzīme – VDR.

”Astoņdesmit devītajā gadā, kad krita Berlīnes mūris, šim puisim bija tikai divi gadi, līdz ar to, tajā brīdī, kad viņam tika iedots disks, oficiāls disks ar valstu himnām, nevis internetā novilkts, viņam pat neienāca prātā, ka šajā sarakstā varētu būt divas himnas, un, izlasot vārdu Germany – attiecīgi viņš arī šo pogu nospieda,” stāsta Siguldas novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa.

Taču ne Kamaniņu braucēju federācija, ne kamaniņu un bobsleja trase nepaskaidroja, kas tas vispār ir par disku, kurā līdztekus mūsdienu valstu himnām būtu iekļauta sen kā likvidētas valsts himna.

”Diskā bija 30 himnas, un viens cilvēks nokļūdījās. Mēs netaisīsim ne izmeklēšanu, ne kādu sodīsim. Tiem, kam vajadzēja atvainoties, mēs esam atvainojušies, un patiesībā tā ir absolūti niecīga problēma,” norāda Siguldas Kamaniņu un bobsleja trases direktors Dainis Dukurs.

Taču uz lūgumu parādīt šo dīvaino mūzikas kompaktdisku, saņēmām izvairīgu atbildi, ka tas esot ieslēgts kādā telpā un neesot tik viegli pieejams.

Uz notikušo reaģēja Vācijas prese un par mums ironizēja, sakot, Latvija, iespējams, vēlējusies atcerēties vecos laikus Padomju Savienībā. Lai no šādām situācijām turpmāk izvairītos, Siguldas novada dome un Kamaniņu federācija vēlētos redzēt, ka Ārlietu ministrija izveidotu droši ticamu interneta lapu, kurā būtu iespējams lejupielādēt vismaz visu Eiropas Savienības dalībvalstu himnas.

Ārlietu ministrija, kuras pienākums būtu rūpēties, lai Latvija starptautiskā līmenī neizskatās muļķīgi, piemēram, šādu atgadījumu dēļ, tomēr neplāno veidot vietni ar valstu himnām.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl