Kolektīvi nesteidzas ar piedalīšanos XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku e-formātā

0 Komentāru

Šogad XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisināsies e-svētku formā. TV3 raidījumam ”900 sekundes” kolektīvs ”Kamolītis” izstāstīja savas sajūtas par jauno dziesmu svētku formātu.

Kolektīvā ”Kamolītis” dejo atšķirīga vecuma jaunieši no dažādām skolām. Visi šie dejotāji tiekas Rīgā Ieriķu ielā, skolotājas Agitas Paulas vadībā.

Deju grupas ”Kamolītis” dalībnieki jau aizvadītajā gadā bija gatavi skatei un gatavi piedalīties skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, tomēr, kā jau visā Latvijā svētkus nācās pārlikt.

Kolektīva ”Kamolītis” vadītāja Agita Paula norāda, ka svētki ir kopā sanākšana. Dejotāji augstu vērtē centienus organizēt svētkus par spīti ierobežojumiem, tomēr, tas nav nepieciešams: ”Nestrēbt karstu un pa visu varu noteikti, nē. Tas skaistākais, ka mēs visi esam kopā. Labāk, lai aiziet visas vētras prom un tad sanākt kopā, paskatīties vienam uz otru, apskatīt kā esam izauguši un cik mūsu ir daudz, un kā mēs skaisti varam dejot.”

Jaunākie dejotāji Dziesmu un deju svētkos vēl nav piedalījušies.

Tie, kuri ir izbaudījuši svētkus klātienē, uzskata, ka tas ir labākais veids kā piedzīvot dziesmu un deju svētkus.

”Tāpēc, ka klātienē ir daudz cilvēku, daudz kompānijas, ja tā var teikt, un ir interesantāk. Ir lielāka publika, patīkamāk, teiksim tā,” stāsta ”Kamolītis” dalībnieks Kosteriks.

Tomēr deju grupas ”Kamolītis” dalībnieki labprāt piedalās arī attālināti rīkotos pasākumos. ”Kamolītis” labprāt piedalās attālinātajā kopprojektā ar deju ”Svinēt sauli”. Projektā, kas vienojis jau teju visus Latvijas kolektīvus.

0 Komentāru