Koļegova par ugunsgrēku Jūrmalā: Nepieļausim, ka Latvija kļūst par Āfrikai līdzīgu valsti

13 komentāri
Koļegova par ugunsgrēku Jūrmalā: Nepieļausim, ka Latvija kļūst par Āfrikai līdzīgu valsti
Foto: LETA

Saeimā Vides apakškomisijā otrdien, 20. jūnijā, izvaicājot amatpersonas, kas ilga gandrīz stundu, tika atklāts, ka degušie atkritumi Jūrmalā esot ievesti nelegāli un to izcelsmes valsts, visticamāk, ir Zviedrija.

Par to deputātus informēja Vides dienesta vadītāja.

Inga Koļegova
Valsts vides dienesta ģenerāldirektore

Izcelsme noteikti nav Jūrmalas un nav arī Latvijas, tāpēc, ka visi uzraksti uz šā iepakojuma ir zviedru un dažās citās valodās, bet pārsvarā – 95% zviedru valodā.

Inga Koļegova skaidro, ka Zviedrijai pieprasīta informācija, vai atkritumu pārvešana bijusi saskaņota, bet atbildes nav saņemtas. Savukārt deputāti meklēja atbildes uz jautājumu, kāpēc ilgstoši tikusi pieļauta atkritumu nelegāla ievešana?

Romāns Naudiņš
Saeimas deputāts, VL-TB/LNNK

Tas ir minimums tūkstotis automašīnu, un to neviens nepamana. Tas ir apbrīnojami.

Vides aizsardzības ministrijā (VARAM) norāda, ka jautājums adresējams Jūrmalas domei, kas ziņas par atkritumu glabātuvi ir saņēmusi jau pagājušā gada vasarā.

Jānis Eglīts
VARAM parlamentārais sekretārs, VL-TB/LNNK

Atbildīgā iestāde, kas ir šajā gadījumā Jūrmalas pašvaldība, neko nedarīja, lai to novērstu.

Jūrmalas dome, kas komisijas sēdē nebija aicināta piedalīties, pārmetumus noraida. Pašvaldībā skaidro, ka pērn vasarā sūdzības no iedzīvotājiem saņēmis tieši Vides dienests, kas pēc tam vērsies Jūrmalas domē un pašvaldības policija esot operatīvi reaģējusi, objektu apsekojot un noformējot pārkāpuma protokolu. Ar to pašvaldības kompetence arī beigusies.

Jānis Artemjevs
Jūrmalas domes Vides nodaļas vadītājs

Atkritumu apsaimniekošanas atļaujas izsniedz Valsts vides dienests un arī kontrolē. Šajā gadījumā ir tieši stāsts par to, ka ir fiksēta situācija, kad bez kaut kādas atļaujas ir darbības veiktas. Par to arī ir saņemts iesniegums, un arī operatīvi ir sniegta atbilde Valsts vides dienestam.

Jūrmalas ugunsgrēks deputātiem arī licis aktualizēt jautājumu, vai problēmas ar atkritumu apsaimniekošanu nav sistēmiskas? Vides dienesta vadītāja ir pārliecināta, ka šis ir izņēmuma gadījums.

Inga Koļegova
Valsts vides dienesta ģenerāldirektore

Šī ir vienīgā reize, kad mēs esam konstatējuši šādu nelegālu darbību, ievedot atkritumus no ārzemēm un piedevām tik lielā apjomā. Mums ir pilnīgi noteikti jānodrošina tas, lai Latvija nekļūst par Āfrikai līdzīgu valsti, kur attīstītās valstis atved savus atkritumus. Mēs pie tā strādāsim un to nepieļausim.

Deputātus amatpersonu skaidrojumi nepārliecināja, un Saeima šo tematu plāno atkārtoti aktualizēt rudenī. Tikmēr sagaidāms, ka lielāku skaidrību ieviesīs policija, kas sākusi kriminālprocesu.

TOP komentāri

 • latviete
  +10 +10 0

  latviete

  Nepamanīja, kā tiek ievesti nelegāli atkritumi ? Un tonnām ? Muļķības - par to visu laiku kādiem maksāja !
 • labs jautājums
  +8 +8 0

  labs jautājums

  Skat, mums Latvijā trūkst atkritumu,vēl no Zviedrijas jāieved.Savus iedzīvotājus valsts soda par to,ka nav noslēgts līgums ar atkritumu apsaimniekošanas firmu,bet ko dara izpildvara?Ieved no ārzemēm atkritumus.Ko sodīs Koļegova?
 • ZUKS
  +7 +7 0

  ZUKS

  Atstādināt esošos priekšniekus un atbildīgos ,jo kā izrādās ir gan akli,gan kurli.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl