Kokneses domes priekšsēdētājs Vingris gatavs uzņemties jaunveidojamā Aizkraukles novada vadību

0 Komentāru
Kokneses domes priekšsēdētājs Vingris gatavs uzņemties jaunveidojamā Aizkraukles novada vadību
ZANE BITERE, LETA

Vēlēšanās jaunveidojamajā Aizkraukles novadā lielāko vēlētāju atbalstu guvušais Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris ir gatavs uzņemties novada domes vadītāja amatu, aģentūrai LETA apliecināja politiķis.

Vingris startēja Vidzemes partijas un “Latvijas attīstībai” (LA) sarakstā, kas vēlēšanās ieguvusi desmit no 19 mandātiem domē. Lai arī saraksta līderis bija esošais Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, Vingris vēlētāju vidū baudīja lielāko atbalstu, iegūstot 4677 balsīm pretstatā 4013 balsīm, kas atdotas par Līdumu. Sestais populārākais sarakstā bija Skrīveru novada domes priekšsēdētājs Andris Zālītis.

Lasi vēl – Aizkraukles novadā vēlēšanās uzvarējis līdzšinējais domes priekšsēdētājs Līdums

Vingris sacīja, ka saraksts prognozējis sev šādus rezultātus, taču pārsteigums bijis zema vēlētāju aktivitāte, kas novērota daudzās pašvaldībās.

“Domāju, tas ir saistīts ar ilgo mājās sēdēšanu. Daļu vēlētāju bija grūti uzrunāt,” atzina politiķis.

Viņš skaidroja, ka diskusijas lielākoties bija iespējamas ar tiem vēlētājiem, kas lieto sociālos tīkos. Savukārt klātienes tikšanās ar vēlētājiem nav bijušas iespējamas Covid-19 izplatības mazināšanai noteikto ierobežojumu dēļ, līdz ar to nav izdevies plaši uzrunāt seniorus, biedrības. Vingris stāstīja, ka bijuši cilvēki, kas vispār nav zinājuši par vēlēšanu norisi.

Savu ietekmi atstājusi arī administratīvi teritoriālā reforma, veidojot plašākus novadus, kā arī nosacījums vēlēšanās startēt tikai politiskajām partijām. Līdz ar to izveidojusies situācija, ka iedzīvotāji nav spējuši orientēties piedāvātajos sarakstos, jo līdz šim vairāk balsojuši par sev zināmiem ciemata vai pagasta cilvēkiem. LA un Vidzemes partijas panākumi esot saistīti arī ar plašu priekšvēlēšanu kampaņu.

“Mums ir kopīgs darbs, kas jādara. Pašvaldība nav politiskā arēna, kurā pieņem likumus. Jā, mēs varam pastrīdēties par to, kurā pagastā bruģēt celiņu, bet ir jāstrādā kopā,” sadarbību ar pārējiem četriem domē iekļuvušajiem politiskajiem spēkiem komentēja Vingris.

Viņš stāstīja, ka pašvaldībām ir jārisina saimnieciskie jautājumi, domājot par īres namu, industriālo teritoriju, bērnudārzu attīstību.

Komentējot vēlētāju atbalstu, Vingris atzina, ka ir gatavs uzņemties domes priekšsēdētāja amatu, ja amatam tiks virzīts, jo jūtas atbildīgs vēlētāju priekšā par sniegto atbalstu.

“Es respektēšu viedokli un piekāpšos,” Vingra iespējamo kļūšanu par domes vadītāju komentēja Līdums.

Viņš sacīja, ka par domes priekšsēdētāja amata kandidātu vēl jāvienojas ar pārējiem LA un Vidzemes partijas deputātiem. Taču, ja amatam tiks virzīts Vingris, arī Līdums viņu atbalstīšot.

“Mums ir jābūt tālredzīgiem, jāstiprina visa novada kapacitāte un jauda,” uz sadarbību domē pārējos politisko spēkus aicināja esošais Aizkraukles novada domes vadītājs.

Arī viņš uzskata, ka vēlētāju zemā aktivitāte saistīta ar Covid-19 dēļ noteiktajiem ierobežojumiem, jo iedzīvotāji ir attālinājušies no pašvaldības, no pasākumiem, un attālināšanās pēc inerces turpinājusies arī attiecībā uz vēlēšanu apmeklētību.

Turklāt Aizkraukles novada iedzīvotāji neesot jutuši apdraudējumi, jo pārējie novadi tika pievienoti Aizkrauklei. Iedzīvotāji arī netic, ka var ietekmēt politiskos procesus, atzina Līdums.

Jaunajā Aizkraukles novada domē ievēlēts arī Pļaviņu novada domes priekšsēdētājs Aigars Lukss (JV) un Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks (NA). Līdums ir pārliecināts, ka domē ievēlēto amatpersonu pieredzi varēs “likt tālredzīgajā gultnē”.

Neretas novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis (V) vēlēšanās šogad nestartēja.

Jau ziņots, ka Aizkraukles novadā vairāk nekā pusi, proti, desmit no 19 mandātiem ieguvusi LA un Vidzemes partijas apvienība, kuras pirmais numurs ir līdzšinējais novada domes priekšsēdētājs Līdums, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie rezultāti.

No partiju apvienības ievēlēti Vingris, Līdums, Dāvis Kalniņš, Einārs Zēbergs, Anita Ostrovska, Zālītis, Arvis Upīts, Didzis Bērziņš, Uldis Dzērve un Zane Romanova.

Tāpat četrus mandātus ieguva nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, kuras sastāvā ievēlēti Libeks, Aivars Miezītis, Gatis Gūtmanis un Uģis Rubenis.

Savukārt partija “Apvienība “Iedzīvotāji”” ieguvusi divus mandātus – ievēlēti Andris Ambainis un Jānis Sarmis Bajinskis, divus mandātus ieguvusi arī “Jaunā vienotība”, kuras sastāvā ievēlēti Lukss un Mārtiņš Daģis. Bet vienu mandātu ieguvusi Zaļo un Zemnieku savienība – ievēlēta Evija Vectirāne.

0 Komentāru