Kokins savus pienākumus “Rīgas satiksmē” neatklāj arī CVK vadībai

2 komentāri
Kokins savus pienākumus “Rīgas satiksmē” neatklāj arī CVK vadībai
ZANE BITERE, LETA

Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas vadītājs Juris Kokins savus pienākumus “Rīgas satiksmē” neatklāj arī Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadībai, kas ceturtdien uzklausīja viņa skaidrojumus.

Kokins nedomā, ka par uzņēmuma konsultēšanu saņemtā nauda viņu nostāda interešu konflikta situācijā, un no amata komisijā atkāpties negrasās.

Juris Kokins “Rīgas satiksmē” piepelnījies trīs gadus, algā saņemot kopumā 75 000 eiro. Šis fakts atklātībā nāca pirms mēneša – kad auditori izvērtēja pašvaldības uzņēmuma noslēgtos līgumus.

Atklājās, ka dažādas konsultācijas “Rīgas satiksmei” snieguši 46 cilvēki, tostarp politiskas personas no “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai”. Fakts, ka sarakstā atrodams arī Rīgas vēlēšanu komisijas šefa vārds sacēla pamatīgu ažiotāžu.

“Daļa sabiedrības ir satraukusies, vai var uzticēties Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijai,” norāda CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Kokins Rīgas pilsētas vēlēšanu komisiju vada kopš 2005. gada un uzsver, ka papildus piepelnās visi komisiju vadītāji. Pārmetumus, ka darbu atradis “Rīgas satiksmē”, viņš noraida.

“Tā ažiotāža un virsraksti tādi, ka saņēma, nolika koferi, sakrāva man tur visu. Es nezinu, kāpēc pēdējā laikā tāds tikums ir politizēt lietas, kas absolūti nav politiskas. Ja es būtu pareizajā partijā vai pareizajā koalīcijā, es domāju, tur jautājumi nevienam nerastos. Man nav nekādi šķēršļi, likums man neliedz strādāt vēl kaut kur,” skaidro Kokins.

Par to, ko “Rīgas satiksmē” darījis, Kokins runā nelabprāt. Medijos izskanējis, ka viņš monitorējis autostāvvietas.

“Lai stāsta tad “Rīgas satiksme” pati, es jums varu iedot līguma daļu, kas mums ir skaidri, balts uz melna, es negribētu nokļūt viena Saeimas deputāta vietā, kurš palaida muti un pēc tam galarezultātā viņam vajadzēja taisnoties un mandātu zaudēt. Tas nav saistīts ne ar kādiem amatiem, tas ir tehniskais darbs, ko es veicu, un tas ir arī viss,” turpina Kokins.

Kokins uzsver, ka “Rīgas satiksmē” vairs nestrādā, līgums lauzts līdz ar uzņēmumā sākto optimizāciju. Par viņa darbību vēlēšanu komisijas vadītāja amatā CVK pretenziju pret viņa darbu līdz šim neesot bijis.

“Es tiešām esmu pārdomājusi šo situāciju, man tiešām pietrūkst tādas informācijas par tiem pārkāpumiem vai lietām, kas saistīts ar šīm “Rīgas satiksmes” līguma lietām, es paļautos uz tiesiskās paļāvības principu, un jāsagaida būtu precīzāki lēmumi,” uzskata Bērziņa.

CVK atgādina, ka pašvaldību vēlēšanu komisiju pārstāvjus izvirza un ievēl politiskās partijas. Rīgas domes opozīcija rosināja Kokinu no amata vēlēšanu komisijā atbrīvot, kam koalīcija iebilda.

2 komentāri