Koalīcijas partneri šaubīgi, vai būs juridisks pamats NEPLP vadītājas Ķezberes atlaišanai

1 komentārs

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) uzdevis ekspertiem atrast “juridiski korektu veidu”, kā no amata atstādināt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāju Daci Ķezberi. Ministrs uzskata, ka mediju uzraugs darbojas neefektīvi un vājina medijus. Koalīcijas partneri gan nesteidz paust atbalstu Bordāna iniciatīvai, jo šaubās par atbrīvošanas juridisko pamatojumu.

Par rīkojumu, ar kuru Tieslietu ministrijas ierēdņiem kopā ar Saeimas juristiem uzdots izstrādāt risinājumu, lai no amata varētu atcelt galveno elektronisko mediju uzraudzi Ķezberi, Bordāns paziņoja pēc tikšanās ar drošības dienestu pārstāvjiem.

Sarunā secināts, ka mediju vide ir novājināta un to veicinājusi NEPLP ar savu neprofesionālo darbību gan attiecībā uz LTV valdes konkursu, kā rezultātā sabiedriskais medijs ilgstoši palicis bez pilnvērtīgas vadības, gan ar neizprotamiem sodiem, kas piemēroti televīzijām.

“Nevar tikt atstāta rīcība bez sekām. Ne tikai netiesiskai, bet jebkurai nekompetentai rīcībai ir jāseko reakcijai no tiem, kas var šādu reakciju izdarīt. Vai nu tas ir sods, vai nu tā ir nomaiņa un citāda personālvadībā, kas ir ļoti svarīga,” norāda Bordāns.

Ministrs neatklāj, kāds būs juridiski korektais risinājums Ķezberes atbrīvošanai, tomēr pauda pārliecību, ka tāds ir iespējams, ņemot vērā, ka padomes reputācija ir pamatīgi iedragāta. Paralēli tikšot vērtēta arī pārējo padomes locekļu atbildība. Bordāna rīkojums bija pārsteigums koalīcijas partneriem, bez kuriem lēmuma pieņemšana Saeimā nav iedomājama.

“Vajag tiesisku pamatu šādai atlaišanai. Atgādinu, ka likumā ir tikai divi vārdi, kas mums atļautu atlaist NEPLP padomi, tas ir secinājums par labas reputācijas zudumu. Laba reputācija ir ļoti slidens jautājums, un tieši tāpēc deputāti līdz šim ir gribējuši ļoti stigru tiesisku pamatojumu, lai varētu teikt, ka laba reputācija ir zudusi. Likuma pārkāpums, tas būtu visskaidrākais pamats,” pauž Saeimas mediju politikas apakškomisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda (AP).

“Ja Bordāna kungs spēj juridiski pamatot savus argumentus, kāpēc viņš vēršas tieši pret Ķezberi, tad viņiem ar tiem jānāk klajā! Tas ir tāpat kā Pūces kungs ierosina Ušakova atstādināšanu,” saka Saeimas deputāts Ritvars Jansons (NA).

Jansons arī uzsvēra, ka Nacionālā apvienība noteikti neatbalstīs visu padomes locekļu atstādināšanu, jo to varētu iztulkot kā vēršanos pret neatkarīgu mediju uzraugu. Savukārt Ķezbere uzskata, ka Bordāna vēršanās pret viņu ir daļa JKP priekšvēlēšanu kampaņas.