Komentāri
Koalīcijas partijas atbalsta obligāto centralizēto eksāmenu fizikā un ķīmijā
FOTO: LETA

Koalīcijas partijas ceturtdien, 28.augustā, Latvijas lielāko uzņēmēju apvienību rīkotajā politiķu priekšvēlēšanu diskusijā “Vai bez fizikas un ķīmijas obligātā eksāmena Latvija būs starptautiski konkurētspējīga?” pauda atbalstu centralizētā eksāmena ieviešanai fizikā vai ķīmijā no 2016./2017.mācību gada.

Uzņēmēji eksāmenu ieviešanā saredz līdzekli, ar kura palīdzību valdībai sākt reālus darbus eksaktās izglītības sistēmas sakārtošanai valstīun tādējādi sarūpēt darbaspēku ražošanas nozarēs, kur pēc pieciem gadiem speciālistu pieprasījums par 20 tūkstošiem pārsniegs piedāvājumu.

Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas (LETERA) prezidents Normunds Bergs atzinis, ka ” pēdējos gados Latvijā fizikas un ķīmijas eksāmenu kārtotāju skaits nemitīgi krītas. Pērn fizikā bija 1122, šogad vairs tikai 991. Ķīmijā eksāmenu kārtoja tikai 561 skolēns. Ja tā turpināsies, nav tālu tā diena, kad mēs visus eksāmenu kārtotājus pazīsim vārdā.”

Ekonomikas ministrijas darba prognozes liecina, ka jau 2020.gadā  trūkst vairāk nekā 21 000 darbinieku dažādās inženierzinātņu un tehnisko specialitāšu jomās. Savukārt Izglītības un zinātnes ministrija apšauba darba devēju prognozes par darba tirgus pieprasījumu un obligātā eksāmena lietderību.

Pēc ilgstošām debatēm, uzņēmējiem diskusijas noslēgumā tomēr izdevās iegūt politisko spēku pārstāvju  – Laimdotas Straujumas,  Nila Ušakova,  Raivja Dzintara un Danas Reiznieces-Ozolas solījumu gādāt, lai jau 2016.gadā tiktu ieviests centralizētais eksāmens fizikā un ķīmijā gan 9.klašu, gan 12.klašu skolēniem.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl