Koalīcija vienojas zinātniekiem Covid-19 izpētei piešķirt piecus miljonus eiro

2 komentāri
Koalīcija vienojas zinātniekiem Covid-19 izpētei piešķirt piecus miljonus eiro
EPA / SCANPIX

Valdību veidojošās partijas šodien vienojās zinātniekiem Covid-19 izpētei piešķirt papildu piecus miljonus eiro, šodien pēc koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Domājot par to, kā veicināt ekonomikas atlabšanu pēc Covid-19 krīzes, valdību veidojošās partijas panāca vienošanos Covid-19 pētniecībai novirzīt papildu piecus miljonus eiro.

Lasi vēl – RSU profesors: Pagurums no distancēšanās ir bīstams

“Zinātne ir virziens uz nākotni, jo tas ir tas posms, lai varētu veicināt ekonomikas pārveidošanu, lai tā spētu rast pēc iespējas lielāku vērtību,” teica premjers.

Kā ziņots, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) bija rosinājusi piešķirt papildu līdzekļus vismaz 30 miljonu eiro apmērā turpmāko gadu laikā zinātniekiem Covid-19 izpētei, aģentūru LETA informēja politiskais spēks.

Atbilstoši Latvijas zinātnieku saimes aicinājumam, ko formulējusi Latvijas Jauno zinātnieku apvienība, VL-TB/LNNK ieskatā, būtu steidzami jālemj par trīs veida ieguldījumiem zinātnē. Pirmkārt, esot jālemj par piecu miljonu eiro atvēlēšanu valsts pētījumu programmai Covid-19 apkarošanai trīs sadaļās – medicīnā, inženierzinātnēs un ekonomikā.

Otrkārt, esot jāpiešķir pieci miljoni eiro “zinātnes bāzē”, lai no 2021. gada pārietu uz rezultātā orientētu sistēmu. Treškārt, esot jālemj arī papildu pieciem miljoniem eiro šogad un tuvākos divus gadus, lai finansētu vairāk ārvalstu ekspertu izcili novērtētus pētniecības projektus.