Koalīcija joprojām nespēj vienoties par mikrouzņēmuma nodokļa izmaiņām

Komentāri
Koalīcija joprojām nespēj vienoties par mikrouzņēmuma nodokļa izmaiņām
FOTO: LETA

Straujās nodokļu izmaiņas novedušas strupceļā koalīciju. Vairāku stundu sarunas tā arī nebeidzās ar vienošanos – premjerministra Māra Kučinska piedāvājumu atteikties no minimālajām sociālajām iemaksām un mikrouzņēmumu nodokļa likmi palielināt uz 15% “Vienotība” neatbalsta.

Premjerministrs gan piekāpties nav gatavs un savus priekšlikumus virzīs skatīšanai Saeimā. Kučinskis uzskata, ka valdības stabilitāti šis jautājums neietekmēs, pat ja galalēmums tiks pieņemts ar opozīcijas balsīm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nākamā gada budžetā iebalsotās izmaiņas sociālā un mikrouzņēmuma nodokļa regulējumā premjerministrs Māris Kučinskis atzinis par brāķis un kļūdu piedāvā labot, atsakoties no idejas ieviest obligātās sociālās minimālās iemaksas un tā vietā mikrouzņēmuma nodokļa likmi palielināt līdz 15%.

Savukārt pret to iebilst “Vienotība”, kas, lai spriestu, kā rīkoties tālāk, šodien pusdienlaikā uz tikšanos uzaicināja premjeru. Tobrīd vēl likās, ka kompromisu būs iespējams panākt.

“Vienotība” uzskata, ka minimālās sociālās iemaksas ir pareizais ceļš, kas ejams, un ja to tehniski nevar ieviest no 1. janvāra, tad izmaiņām varētu dot pārejas periodu, lai VID un uzņēmumi sagatavojas.

Vienotības skatījumā mikrouzņēmuma nodokļa likme 15% apmērā sodītu tos mikrouzņēmējus, kam ir liels apgrozījums, tāpēc diskutējama būtu iespēja uzņēmējiem ļaut pašiem izvēlēties, vai maksāt sociālās iemaksas un 5% likmi, vai Kučinska piedāvātos 15%.

Premjers un “Nacionālā apvienība” šādu piedāvājumu gan neuzskata par pieņemamu, tāpēc koalīcijas partiju sanāksme faktiski beidzās bez rezultātiem. 

Vēl nezinot, ko, galu galā, nolems “Vienotība”, premjerministrs nolēmis nodokļu izmaiņas nodot Saeimas rokās. Jau rīt par tām diskutēs atbildīgajās komisijās, un nav izslēgts, ka Kučinska piedāvājums var tikt atbalstīts ar opozīcijas balsīm.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl