Koalīcija joprojām nespēj vienoties par mikrouzņēmuma nodokļa izmaiņām

Komentāri
Koalīcija joprojām nespēj vienoties par mikrouzņēmuma nodokļa izmaiņām
FOTO: LETA

Straujās nodokļu izmaiņas novedušas strupceļā koalīciju. Vairāku stundu sarunas tā arī nebeidzās ar vienošanos – premjerministra Māra Kučinska piedāvājumu atteikties no minimālajām sociālajām iemaksām un mikrouzņēmumu nodokļa likmi palielināt uz 15% “Vienotība” neatbalsta.

Premjerministrs gan piekāpties nav gatavs un savus priekšlikumus virzīs skatīšanai Saeimā. Kučinskis uzskata, ka valdības stabilitāti šis jautājums neietekmēs, pat ja galalēmums tiks pieņemts ar opozīcijas balsīm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nākamā gada budžetā iebalsotās izmaiņas sociālā un mikrouzņēmuma nodokļa regulējumā premjerministrs Māris Kučinskis atzinis par brāķis un kļūdu piedāvā labot, atsakoties no idejas ieviest obligātās sociālās minimālās iemaksas un tā vietā mikrouzņēmuma nodokļa likmi palielināt līdz 15%.

Savukārt pret to iebilst “Vienotība”, kas, lai spriestu, kā rīkoties tālāk, šodien pusdienlaikā uz tikšanos uzaicināja premjeru. Tobrīd vēl likās, ka kompromisu būs iespējams panākt.

“Vienotība” uzskata, ka minimālās sociālās iemaksas ir pareizais ceļš, kas ejams, un ja to tehniski nevar ieviest no 1. janvāra, tad izmaiņām varētu dot pārejas periodu, lai VID un uzņēmumi sagatavojas.

Vienotības skatījumā mikrouzņēmuma nodokļa likme 15% apmērā sodītu tos mikrouzņēmējus, kam ir liels apgrozījums, tāpēc diskutējama būtu iespēja uzņēmējiem ļaut pašiem izvēlēties, vai maksāt sociālās iemaksas un 5% likmi, vai Kučinska piedāvātos 15%.

Premjers un “Nacionālā apvienība” šādu piedāvājumu gan neuzskata par pieņemamu, tāpēc koalīcijas partiju sanāksme faktiski beidzās bez rezultātiem. 

Vēl nezinot, ko, galu galā, nolems “Vienotība”, premjerministrs nolēmis nodokļu izmaiņas nodot Saeimas rokās. Jau rīt par tām diskutēs atbildīgajās komisijās, un nav izslēgts, ka Kučinska piedāvājums var tikt atbalstīts ar opozīcijas balsīm.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl