Komentāri

Atsevišķu nozaru pārstāvji izteica jau konkrētas vēlmes par interešu aizstāvību Briselē. Taču pats eiro un sociālo lietu pārzinātājs, kuru Eiropā jau nodēvējuši par “Misteru Eiro”, ar solījumiem gan nemētājās.

Valdis Dombrovskis Briselē nedēļas sākumā izturēja Eiropas Parlamenta deputātu iztaujāšanu. Bet šodien Rīgā jau uzklausīja dažādu nozaru līderu viedokļus par savu jauno pārraudzības jomu. Daudzi spēja nosaukt konkrētas vēlmes, bet citi vēl tikai prātoja, ko augstais amats varētu dot.

Pārtikas tirgotāji sagaida no topošā komisāra devumu Eiropas labklājības līmeņa celšanā. Tikmēr darba devējus interesē Dombrovska līdzsvarotība un miers, ko viņš jau krīzes laikā spējis iedvest cilvēkos.

Banku pārstāvji liek cerības, ka Brisele tās neapgrūtinās ar pārāk smagu regulējumu.

Topošais komisārs, ko Eiropas mediji jau nodēvējuši par ”Misteru eiro”, ar solījumiem gan nemētājās.

Eiropas Savienības komisāri pārstāv kopējās bloka, nevis 27 atsevišķu dalībvalstu intereses. Tomēr interesēties par savu valsti nav aizliegts, saka eksperti.

LNT Ziņām neoficiāli kļuvis zināms, ka Dombrovska biroju vadīs līdzšinējā ekonomikas, monetāro lietu un eiro komisāra Jurki Katainena labā roka – soms Taneli Lahti. Viņa vietnieks būs pieredzējušais Latvijas diplomāts Pēteris Ustubs. Viņš līdz šim no Latvijas ierēdņiem Briselē ieņēma augstāko amatu. Paredzēts, ka jaunā Eiropas Komisija sāks darbu 1.novembrī.

Lasi vēl