Ko der iegaumēt, lai nekļūtu par garnadžu upuri?

0 Komentāru
Ko der iegaumēt, lai nekļūtu par garnadžu upuri?
LETA

Vasarās dzīvokļi tiek apzagti biežāk. Garnadži izmanto atvaļinājumu sezonu, kad daudz pilsētnieku, bēgot no lielpilsētas putekļiem, dodas ilgi gaidītajā atpūtā. Turklāt prieks mēdz būt tik liels, ka par to tiek informēti ne tikai tuvākie, bet arī plašā sociālo tīklu saime. Tieši šī informācija interesē arī zagļus.

Ik dienu Latvijā vidēji notiek 11 zādzības no dzīvokļiem un privātmājām. Taču vērojama arī pozitīva tendence – divu gadu laikā gandrīz par piektdaļu sarucis mājokļu zādzību skaits. Tomēr šis skaits joprojām ir ievērojams – pērn notikušas gandrīz 4 tūkstoši šādu zādzību, bet šogad jau nedaudz vairāk par 1500.

Foto

Ja garnadži zina, ka saimnieku mājās nebūs ilgstošu laika posmu, tad zādzība tiek plānota detalizētāk un no mājokļa tiek nesti arī televizori un pat veļas mašīnas. Bieži vien tajā vainīgi paši upuri, kuri sociālajos tīklos laipni paziņo, ka brauc prom un nereti norāda, cik ilgi nebūs Latvijā.

Vispopulārākais veids, kā iekļūt mājokļos, ir neaizslēgtas ārdurvis.

Dodoties prom ir gadījumi, kad cilvēki aizmirst elementāras lietas. Tāpēc, pametot mājokli pat uz īsu laiku, policijas darbinieki iesaka pārbaudīt, vai visi logi un durvis ir ciet.

Ja Rietumeiropā savus mājokļus pret zādzībām apdrošina 98% iedzīvotāju, tad pie mums tikai 40%. Tomēr labā ziņa ir tā, ka ik gadu savus dzīvokļus un privātmājas apdrošina par 5-7% vairāk nekā gadu iepriekš.

Ik gadu notiek vismaz 2-3 zādzības no mājokļiem, kad nozagtas vērtslietas, tostarp gleznas, un materiālie zaudējumi ir mērāmi desmitos un pat simtos tūkstošos.

Video

0 Komentāru