Ko der iegaumēt, lai nekļūtu par garnadžu upuri?

Komentāri

Vasarās dzīvokļi tiek apzagti biežāk. Garnadži izmanto atvaļinājumu sezonu, kad daudz pilsētnieku, bēgot no lielpilsētas putekļiem, dodas ilgi gaidītajā atpūtā. Turklāt prieks mēdz būt tik liels, ka par to tiek informēti ne tikai tuvākie, bet arī plašā sociālo tīklu saime. Tieši šī informācija interesē arī zagļus.

Ik dienu Latvijā vidēji notiek 11 zādzības no dzīvokļiem un privātmājām. Taču vērojama arī pozitīva tendence – divu gadu laikā gandrīz par piektdaļu sarucis mājokļu zādzību skaits. Tomēr šis skaits joprojām ir ievērojams – pērn notikušas gandrīz 4 tūkstoši šādu zādzību, bet šogad jau nedaudz vairāk par 1500.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Ja garnadži zina, ka saimnieku mājās nebūs ilgstošu laika posmu, tad zādzība tiek plānota detalizētāk un no mājokļa tiek nesti arī televizori un pat veļas mašīnas. Bieži vien tajā vainīgi paši upuri, kuri sociālajos tīklos laipni paziņo, ka brauc prom un nereti norāda, cik ilgi nebūs Latvijā.

Vispopulārākais veids, kā iekļūt mājokļos, ir neaizslēgtas ārdurvis.

Dodoties prom ir gadījumi, kad cilvēki aizmirst elementāras lietas. Tāpēc, pametot mājokli pat uz īsu laiku, policijas darbinieki iesaka pārbaudīt, vai visi logi un durvis ir ciet.

Ja Rietumeiropā savus mājokļus pret zādzībām apdrošina 98% iedzīvotāju, tad pie mums tikai 40%. Tomēr labā ziņa ir tā, ka ik gadu savus dzīvokļus un privātmājas apdrošina par 5-7% vairāk nekā gadu iepriekš.

Ik gadu notiek vismaz 2-3 zādzības no mājokļiem, kad nozagtas vērtslietas, tostarp gleznas, un materiālie zaudējumi ir mērāmi desmitos un pat simtos tūkstošos.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl