KNAB veic kratīšanu arī Ušakova dzīvesvietā, pie ēkas pulcējas žurnālisti

56 komentāri
KNAB veic kratīšanu arī Ušakova dzīvesvietā, pie ēkas pulcējas žurnālisti
AIGARS ULMANIS, TV3 ZIŅAS

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki šodien veic kratīšanas Rīgas mēra Nila Ušakova (S) dzīvesvietā, liecina TV3 Ziņu informācija.

Kratīšanas notiekot gan Ušakova dzīvesvietā, gan darbavietā Rīgas domē. Iespējams, ka Ušakovs šobrīd atrodas mājās.

KNAB TV3 Ziņām apstiprināja, ka kriminālprocesa ietvaros trešdien biroja darbinieki “veic neatliekamās procesuālās darbības”, taču komentārus nesniegs. KNAB arī neatbildēja, vai ierosināta jauna lieta, vai tas notiek jau esošas lietas sakarā.

Rīgas domē trešdienas pusdienlaikā bija ieradušies KNAB darbinieki, kuri uzturējās mēra kabinetā. Šā iemesla dēļ nebija iespējams iekļūt Ušakova kabineta priekštelpā, kur parasti uzturēties drīkst. Ap plkst. 12.00 Ušakova kabinetu pameta četri cilvēki, kurus pavadīja Rīgas domes Juridiskās pārvaldes direktors Jānis Liepiņš. Šie cilvēki uz žurnālistu jautājumiem neatbildēja, bet līdzi aiznesa ietītu saini, iespējams, datoru, kā arī prāvu dokumentu mapi.

Arī Liepiņš nekādus komentārus par notiekošo nesniedza, uzsverot, ka to ir kompetenta darīt tikai domes vadība, kas pie žurnālistiem pašlaik nav iznākusi.

Opozīcijas deputāti sākuši vākt parakstus par Ušakova atstādināšanu.