KNAB vadība: scenāriji, kā atrast vadītāju – slepeni

Komentāri

Šonedēļ beidzas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka Jaroslava Streļčenoka pilnvaras. Taču joprojām nav skaidrs, kā tiks atrasts nākamais biroja vadītājs. Vēl tikai tiks vērtēti priekšlikumi, kā rīkoties tālāk. Turklāt tie ir neizpaužami, jo dokuments atzīts par slepenu.

Jaroslava Streļčenoka pēcteci amatā nav izdevies atrast, jo pirms divām nedēļām bez rezultāta noslēdzās KNAB priekšnieka amata konkurss. Visi desmit kandidāti tika izbrāķēti jau pirmajā kārtā. Par neatbilstošu amatam, tostarp, tika atzīts Streļčenoks.

KNAB pārraugs – premjerministrs Māris Kučinskis – bija uzdevis Valsts kancelejas direktoram Mārtiņam Krieviņam sagatavot priekšlikumus, kā rīkoties tālāk. Lai gan tie ir saņemti, iespējamie rīcības scenāriji netiek atklāti, jo dokuments ir slepens.

 

Premjers Māris Kučinskis (ZZS): 

Krieviņa kungs ir noteicis ierobežotas pieejamības dokumenta statusu. To viņš nosakot, viņš pats arī var tikai noņemt.

Valsts kancelejas direktors ir komandējumā Parīzē. LNT Ziņām pa tālruni viņš skaidro, ka priekšlikumi ir slepeni, jo dokumentā iekļauta pāris gadus sena informācija, ko aizliegts publiskot.

Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš:

Dokuments satur dažu labu informāciju vēl no 2014. gada, kurai savulaik ir noteikts šāds ierobežotas pieejamības statuss. Un man, protams, nav iespēju to noņemt.

Krieviņš norāda, lai premjeram būtu pilnīgs priekšstats, kā rīkoties, sākotnēji no slepenas informācijas iekļaušanas dokumentā nav bijis iespējams izvairīties. Bet vēlāk saturs tiks rediģēts un sabiedrība uzzinās, kādi risinājumi tiek piedāvāti, lai izraudzītos KNAB vadītāju.

Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš:

Tur absolūti nav nedz slepenības, nedz arī kaut kas graujošs no tiem piedāvātajiem variantiem. Tas, es pieļauju, ir tuvākās nedēļas laika jautājums.

Premjers sola rūpīgi iepazīties ar pagaidām slepenajiem priekšlikumiem. Bet viņš jau tagad prognozē, ka būs jālemj par izmaiņām KNAB priekšnieka amata konkursa noteikumos vai likumā.

Premjers Māris Kučinskis (ZZS):

Labāk ir ļoti rūpīgi izdiskutēt un apskatīties, jo, līdzīgi kā ar [Valsts] ieņēmumu dienestu, otrreiz vairāk, teiksim tā, kļūdīties nevaram.

Jaroslava Streļčenoka pilnvaras beidzas ceturtdien. Kamēr jaunā vadītāja nav, KNAB priekšnieka pienākumus pildīs Streļčenoka vietniece korupcijas novēršanas jautājumos Ilze Jurča. Tā LNT ziņām sacīja valdības vadītājs.

Lasi vēl