KNAB uzrunājis “Facebook”, “Twitter” un “Odnoklassniki” īpašniekus; atbilžu vēl nav

0 Komentāru
KNAB uzrunājis “Facebook”, “Twitter” un “Odnoklassniki” īpašniekus; atbilžu vēl nav
Foto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nolēmis pievērst pastiprinātu uzmanību politisko spēku aģitācijām sociālajos tīklos, to intervijā “900 sekundēm” norādīja KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.

“Esam uzsākuši komunikāciju ar “Facebook”, “Twitter”, “YouTube”, arī Krievijā reģistrētajiem “VKontakte” un “Odnoklassniki” īpašniekiem. Kāds būs šis te rezultāts, kāda būs reakcija no šiem te uzņēmumiem, nevarēšu komentēt,” piebilda Straume.

KNAB priekšnieks atzina, ka pagaidām arī nav skaidrs, vai šī te sadarbība būs tik lielā apmērā, kā to cer KNAB.

Straume vēl norādīja, ka šis jautājums patiešām ir aktuāls ne tikai priekšvēlēšanu kontrolēšanas laikā, bet arī drošības aspekta ziņā. Jāsaprot arī, vai šīs te aģitācijas nav slēptā reklāma, vai ir skaidra finanšu līdzekļu izcelsme. “Šie ir tie jautājumi, par kuriem mums visvairāk sāp galva uz doto brīdi,” uzsvēra Straume.

Lielu ažiotāžu raisīja KNAB priekšnieka iepriekš sacītais, ka neveiksmīgas sadarbības rezultātā Latvijā varētu būt nepieciešams tiesas spriedums sociālā tīkla “Facebook” bloķēšanai. Intervijā “900 sekundēm” Straume atzina, ka tas varētu būt daļēji izrauts no konteksta, kā arī daļēji atbilde uz kādu konkrētu gadījumu. “Demokrātiskā un tiesiskā valstī sociālo tīklu bloķēšana nav piederīga tādai valstij kā Latvija. Uz doto brīdi nav tādas vajadzības.”

KNAB sola arī izvērtēt pētnieciskā centra “Re:Baltica” atklāto, ka Rīgas mēra popularitātes daudzināšanai, iespējams, iztērēti 8 miljoni eiro trīs gados. “Iepazināmies ļoti rūpīgi ar šo te pētījumu. Jautājums palika atklāts, vai dati ir precīzi, jāskatās, vai tā nav administratīvo resursu ļaunprātīga izmantošana,” sacīja Straume.

Viņš arī piebilda, ka KNAB kontroles uzdevums priekšvēlēšanu laikā ir nodrošināt vienādus un taisnīgus spēles noteikumus visiem.

“Re:Baltica” atklāto iespējamo pārkāpumu gadījumā notiek izmeklēšana, KNAB darbinieki esot iesaistīti, taču Straume nekādus termiņus nemin.

Saruna ar Jēkabu Straumi

0 Komentāru