KNAB svin biroja izveidošanas 15. gadadienu

Komentāri

No skaļu kukuļošanas lietu atklāšanas līdz iekšējo nesaskaņu peripetijām – tā varētu raksturot valsts galvenā korupcijas apkarotāja darbu. Ceturtdien, 12. oktobrī, viena no visneviennozīmīgāk vērtētajām iestādēm – Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs-, svin savu 15. gadadienu.

2002. gada 10. oktobris, kad Saeima amatā iecēla KNAB pirmo priekšnieku Gunti Rutki, tiek uzskatīts par KNAB darbības sākumu.

Šo 15 gadu laikā KNAB atklājis un izmeklējis vairākas ļoti skaļas lietas, kas sabiedrībā raisījušas plašas diskusijas par kukuļošanu un korupciju mūsu valstī – tostarp “Jūrmalgeita”, “Daimler” un “Latvenergo” lietas. Paralēli tam biroja iekšienē nepārtraukti virmojuši strīdi, nesaskaņas un pat tiesāšanās, piemēram Jaroslava Streļčenoka un Jutas Strīķes nesaskaņas.

Šogad KNAB ir uzsācis 16 kriminālprocesus, astoņas personas lūgts saukt pie kriminālatbildības, bet kriminālvajāšanai nosūtītas četras lietas. Vidēji gadā KNAB sāk 20 līdz 30 kriminālprocesus.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl