KNAB šogad nepieciešams teju 1,5 miljonu eiro papildu finansējums

2 komentāri

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) pagājušais gads bijis ražīgs – sākto kriminālprocesu skaits ir lielākais pēdējo piecu gadu laikā. Tas esot skaidrojams ar proaktīvu rīcību noziegumu atklāšanā un informācijas analīzi.

Vienlaikus KNAB vadība prasa aptuveni pusotra miljona eiro lielu papildu finansējumu, lai varētu arī šogad turpināt tikpat aktīvi strādāt.

KNAB pērn aizsāka  38 kriminālprocesus, kas ir augstākais rādītājs pēdējo piecu gadu laikā. Biroja vadība otrdien ar savu veikumu iepazīstināja atbildīgo Saeimas komisiju. Visbiežāk kriminālprocesi sākti par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, krāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

“Birojs ir sācis aktīvāk strādāt, ir atgriezusies ticība pašiem saviem spēkiem, ir arī uzlabojumi darba atmosfērā, jauna ēka, atalgojuma situācija ir uzlabojusies, varbūt ne pietiekoši, bet – ir labāk nekā pirms tam,” sacīja KNAB vadītājs Jēkabs Straume.

Lai birojs turpinātu audzēt muskuļus, šogad nepieciešami papildu līdzekļi – aptuveni 1,5 miljoni eiro.

“KNAB budžets ir audzis, tas ir audzis uz atalgojuma līmeni pēdējos divos gados. Bet kapitālie izdevumi, tie izdevumi, lai mēs varētu eksistēt jaunajā ēkā, mums ir vairāki apsardzes posteņi, mums ir nomainījies arī autoparks, mums ir citi izdevumi, lai vienkārši eksistētu, kas ir daudz vairāk nekā bija agrāk,” skaidroja Straume.

Nepietiekamā finansējuma dēļ KNAB darbība šogad varētu būt apgrūtināta atsevišķās jomās, tiesa, Straume, neatklāja, kurās.

Par papildus līdzekļu nepieciešamību informēta arī valdība.

2 komentāri