KNAB neatklāj, vai Brandavs ir atgriezies valstī

1 komentārs
KNAB neatklāj, vai Brandavs ir atgriezies valstī
SINTIJA ZANDERSONE, LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) slēpj informāciju, vai korupcijā aizdomās turētais uzņēmējs un kordiriģents Aleksandrs Brandavs ir atgriezies no ārvalstīm.

KNAB arī nekomentē, vai Brandavs sadarbojas ar izmeklētājiem un ir kādā liecinieku aizsardzības programmā ārzemēs.

Iepriekš ziņots, ka KNAB atļāvis uz četrām dienām izbraukt no valsts. KNAB atgādināja, ka personai piemēroja drošības līdzekļus, no kuriem viens ir aizliegums izbraukt no valsts. KNAB gan saņēma šīs personas lūgumu atļaut uz noteiktu laika periodu izbraukt no Latvijas.

Kā vēstīts, nesen KNAB sāka kriminālprocesu par uzņēmuma “Rīgas karte” amatpersonas izdarītiem, iespējams, noziedzīgiem nodarījumiem, proti, kukuļdošanu un starpniecību kukuļošanā. KNAB norādīja, ka krimināllietas materiāli satur ziņas par kukuļa nodošanu starpniekam tālākai nodošanai amatpersonām, lai tās, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu darbības kukuļa devēja interesēs. Saistībā ar šo lietu tika aizturēts Brandavs. Vēlāk KNAB viņam piemēroja drošības līdzekli – 200 000 eiro lielu drošības naudu, kā arī aizliegumu tuvoties noteiktām personām un aizliegumu izbraukt no valsts.

Pēc savas aizturēšanas Brandavs atkāpies no SIA “Rīgas karte” valdes locekļa amata. 51% “Rīgas kartes” pieder pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme”, bet 49% – Francijas uzņēmumam “Conduent Business solutions”. Tāpat Brandavs līdz 7. martam ieņēma “Rīgas satiksmes” Elektronisko norēķinu projektu daļas vadītāja amatu, tomēr saistībā ar KNAB darbībām uzņēmuma valde viņu atstādināja.

Brandavs ir partijas “Gods kalpot Rīgai” biedrs, kā arī patiesā labuma guvējs pilnsabiedrībā “Rīgas mikroautobusu satiksme”.

1 komentārs