KNAB neatklāj pārkāpumus Dūklava “ļimončiku lietā”

8 komentāri
KNAB neatklāj pārkāpumus Dūklava “ļimončiku lietā”
Dmitrijs Suļžics / f64

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pabeidzis pārbaudi par “oligarhu sarunās” minēto zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS), iespējams, nedeklarēto īpašumu Rīgas brīvostā. KNAB vadītājs Jēkabs Straume informēja, ka nav pamats uzsākt kriminālprocesu par zemes darījumu.

Straume gan noklusēja, vai pārbaude saistīta ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu, jo to liedz kriminālprocess. Taču iepriekš KNAB informēja, ka par “oligarhu sarunu” epizodi, kurā Dūklavs interesējas pie Aināra Šlesera par kāda Rīgas brīvostas zemes gabala pārdošanu, sākta pārbaude.

Jau ziņots, ka zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) 1. augustā bija ieradies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), kurš veic pārbaudi par ministra, iespējams, nedeklarēto īpašumu Rīgas brīvostā.

Ministrs gan nekomentēja, kāpēc bija izsaukts uz KNAB. Iepriekš zemkopības ministrs noliedza žurnālā “Ir” publicēto, no viesnīcā “Rīdzene” noklausītajām sarunām izrietošo informāciju, ka viņam pastarpināti piederētu zemes gabals Rīgas brīvostas teritorijā.

Saskaņā ar žurnālā “Ir” publicētiem noklausīto sarunu atšifrējumiem Dūklavs 2010. gadā politbiznesmenim Aināram Šleseram kā Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājam palūdzis “vienu praktisku jautājumu”. “Man arī tanī skaitā ostā viens zemes gabals pieder tīri privāti,” Šleseram stāstījis ministrs. Īpašums esot Daugavas kreisajā krastā, vairāku hektāru plašs. “Tur zem vienas firmiņas jeb zem divām viņš tagad ir piereģistrēts.” Īpašnieki gan esot vairāki, turklāt “visi zem svešām famīlijām”. Pašam Dūklavam piederot 10% zemes, bet kompanjoni vēlējušies īpašumu ostā pārdot un saņemt “15 ļimončikus”. Šlesers skaidrojis, ka par tādām summām nav ko sapņot, jo zemi ostā neviens nepērk – to varot lēti iznomāt.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl