Komentāri

Pagājušajā gadā KNAB lielākais ķēriens bijis Daugavpils Siltumtīklu lieta, taču šogad prokuratūrā korupcijas apkarotāji plāno iesniegt apjomīgo Oligarhu lietu. Biroja prestižu iedragājuši nemitīgie strīdi tā iekšienē, izskanējuši skarbi vārdi no politiķiem, par ko KNAB vadītājs jūtas pamatīgi aizvainots.

Pērn dažādās nelikumībās KNAB lielākoties pieķēris mazos likumpārkāpējus. Teju vai vienīgā skaļā lieta ir Daugavpils Siltumtīklu lieta, kurā divi no uzņēmējiem, iespējams, izkrāpuši 850 000 eiro no diviem pašvaldību un trim privātajiem uzņēmumiem. Kopumā pērn ierosinātas 27 krimināllietas, kurās par dažādiem noziegumiem apsūdzētas 72 personas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tuvākā pusgada laikā KNAB sola nodot prokuratūrai tā dēvēto Oligarhu lietu. Sākotnēji KNAB redzeslokā šīs lietas sakarā bija 11 personas. Birojs veicis kratīšanas Aivaram Lembergam un Andrim Šķēlem piederošajos īpašumos, taču Aināra Šlesera dzīvesvietā neiekļuva – atļauju nedeva Saeima.  KNAB par Oligarhu lietas attīstību joprojām runā visai skopi – pašlaik neviens vēl par aizdomās turēto nav pasludināts.

Pagājušā gada laikā kā zem palielināmā stikla pētīts arī iestādes vadītāja Jaroslava Streļčenoka darbs. Nemitīgie ķīviņi un tiesāšanās ar kolēģi Jutu Strīķi kļuvuši teju vai anekdotiski. Tikpat traģikomiska ir politiķu nespēja ieviest birojā kārtību.

Tagad izskanējis rosinājums KNAB vadītāja vērtēšanu uzticēt arī sabiedriskajām organizācijām, piemēram, Delnai. Streļčenoks, kurš pats ar savu darbu ir apmierināts, nepavisam nav iepriecināts par pārlieku lielo, sev pievērsto uzmanību.

Pēc KNAB aplēsēm, dažādu koruptīvo noziegumu dēļ pērn valstij nodarīti zaudējumi 4,4 miljonu eiro apmērā. Veicot izmeklēšanas darbības, KNAB arestējis arī noziedzīgi iegūtās naudas līdzekļus, tiesa gan, uz kopējā fona visai niecīgā skaitā – 5055 eiro apmērā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl