KNAB Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Kivleniece lūgusi viņai uzticēt citus pienākumus

1 komentārs
KNAB Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Kivleniece lūgusi viņai uzticēt citus pienākumus
Foto: f64

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Ilze Kivleniece, kura bija arī tā sauktās “oligarhu lietas” procesa virzītāja, pērn lūgusi viņai uzticēt citus pienākumus, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā Rīta Avīze” atklāja biroja priekšnieks Jēkabs Straume.

Straume skaidroja, ka šīs ir vienīgās izmaiņas KNAB vadošajos amatos, kopš viņš vada biroju. “Izmeklēšanas nodaļas vadītāja pati lūdza, ka vēlētos kaut ko citu darīt, vēloties pievērsties citu pienākumu pildīšanai. Šīs izmaiņas nebija iniciētas no manas puses, bet gan no paša darbinieka,” viņš teica.

Straume Kivlenieces lēmumu drīzāk saista ar ilgo laiku, kas pavadīts izmeklētāja darbā. “Jebkuram izmeklētājam ir raksturīga tiekšanās uz mērķi sasniegt pierādījumu pietiekamības slieksni, lai process varētu virzīties tālāk. Domāju, ka šajā gadījumā varbūt nebija tik cieša saistība ar šo konkrēto [“oligarhu lietas”] kriminālprocesu, cik ar to, ka ilgstoši – divdesmit gadus – ir strādāts par izmeklētāju, un ir radusies vēlme darīt kaut ko citu,” viņš pieļāva.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Kivleniece KNAB Izmeklēšanas nodaļas vadītāja amatā slēgta konkursa rezultātā iecelta 2016. gada 21. oktobrī. KNAB Izmeklēšanas nodaļā viņa strādājusi kopš 2006. gada.

Kopš Straume vada biroju tajā darbu pametušas astoņas amatpersonas – piecas pagājušajā gadā un trīs šogad. Iemesli bijuši visdažādākie – vai nu ir gadījies labāk atalgots darbs kādā citā valsts pārvaldes vai privātajā sektorā, vai ir bijuši kādi personīgi izaicinājumi, bet neviena aiziešana neesot bijusi kāda konflikta dēļ.

Straume arī apliecināja, ka biroja štats nav pilns. Pavisam štata vietas ir 150, bet aizpildītas ir zem 130 vietām. “Joprojām neatrisināts ir jautājums par pienācīgu atalgojuma līmeni, kas vismaz konkurētu ar radniecīgām iestādēm. To jautājumu mēs joprojām risinām,” uzsvēra biroja vadītājs.