Brokas lietā aizturēts arī “Skonto būves” īpašnieks Guntis Rāvis

8 komentāri
Brokas lietā aizturēts arī “Skonto būves” īpašnieks Guntis Rāvis
KASPARS KRAFTS, F64

Latvijas Universitātes (LU) iepirkumu lietā bez LU rektora vietnieces Baibas Brokas aizturēts arī uzņēmuma ”Skonto būve” īpašnieks Guntis Rāvis, liecina TV3 Ziņu rīcībā esošā informācija.

Rāvis uz TV3 Ziņu tālruņa zvaniem šodien neatbildēja. Savukārt ”Skonto būves” birojā norādīja, ka uzņēmuma vadītājs šobrīd nav darbā un solīja nodot ziņu, kad viņš ieradīsies.

Kā pārliecinājās TV3 Ziņas, telefons ir izslēgts arī otram ”Skonto būve” īpašniekam Ivaram Milleram, kurš arī, iespējams, ir aizturēts.

Saskaņā ar neoficiālu informāciju KNAB izmeklēšana varētu būt saistīta ar LU akadēmiskā centra trešās kārtas jeb Rakstu mājas būvniecības iepirkumu, kurā piedalās arī ”Skonto būve”. Latvijas Universitātē TV3 Ziņas uzzināja, ka tuvākajā laikā sarunu procedūru bija paredzēts noslēgt un paziņot uzvarētāju. ”Skonto būve” ir viens no diviem atlikušajiem pretendentiem. Otrs ir piegādātāju apvienība ”BMV grupa”, kuru veido “RERE” grupas uzņēmumi.

Savukārt Rāvja pārstāve Elīna Dobulāne aģentūrai LETA apstiprināja, ka KNAB darbinieki veikuši procesuālas darbības “Skonto” grupas līdzīpašnieka Gunta Rāvja birojā un dzīvesvietā. Viņa apgalvoja, ka Rāvim KNAB sāktajā kriminālprocesā nav piemērots nekāds statuss.

“Politiķi šobrīd sūta ļoti bīstamu signālu uzņēmējiem Latvijā, savstarpējo attiecību kārtošanā iesaistot tiesībsargājošās iestādes un uzņēmējus. Vēl tikai dažas dienas atpakaļ Baiba Broka bija Rīgas mēra amata kandidāte. Pēdējos gados man piederoši vai daļēji piederoši uzņēmumi ir ziedojuši vairākus miljonus eiro sporta, mākslas un izglītības veicināšanai Latvijā, turklāt par lielāko daļu no ziedojumiem man nav detalizēta informācija, jo lēmumus pieņem konkrēto uzņēmumu vadītāji. Politiķu savstarpējās intrigas šobrīd nodara kaitējumu gan man personīgi, gan arī uzņēmumiem, kas ir vieni no lielākajiem nodokļu maksātājiem un eksportētājiem valstī,” notikušo komentēja Rāvis.

Jāpiebilst, ka vakar aizturētā Broka vada iepirkumu komisiju par LU akadēmiska centr iepirkumiem, savukārt viņas vietniece ir Edīte Megne.

Megne TV3 Ziņām uzsvēra, ka KNAB nekādus jautājumus par minēto iepirkumu nav uzdevis, taču šodien LU vadība nolēmusi uz laiku apturēt lēmuma pieņemšanu konkrētajā iepirkumā, līdz visu apstākļu noskaidrošanai. Rakstu mājas projektā ir piesaistīts arī Eiropas investīcijas bankas līdzfinansējums, tāpēc esot svarīgi nodrošināt, ka pār projektu nav nekādu šaubu ēnas.

Megne arī akcentēja, ka “Skonto būve” ir piedalījusies un uzvarējusi arī citos LU iepirkumos, kas saistīti ar dienesta viesnīcu rekonstrukciju. Arī šo iepirkumu komisiju vadījusi šodien no amata atstādināta Broka. Arī šie iepirkumu rezultāti tikšot izvērtēti, ņemot vērā KNAB sniegto informāciju.

Ar Rāvi saistīti uzņēmumi Brokas vadītajai Biatlona federācijai pēdējos gados ziedojuši vairākus tūkstošus eiro, kā mērķi norādot biatlonista Andreja Rastorgujeva atbalstu.