KNAB bloķējis likvidējamo “ABLV Bank”; veic procesuālās darbības

0 Komentāru

Likvidējamajā centrālajā ēkā Rīgā, Skanstes ielā 7, šorīt aptuveni pulksten 9.30 ieradušies KNAB (Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs) darbinieki bruņotu, maskās tērptu specvienības darbinieku pavadībā.

“Varam apstiprināt, ka šorīt sabiedrības telpās ir ieradušies valsts tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji, kuri veic savu darbu. Mūsu rīcībā šobrīd nav precīzas informācijas, ar ko šīs darbības saistītas, taču jau iepriekš gan banka, gan tās akcionāri ir apliecinājuši, ka sadarbosies un jau sadarbojas ar visām institūcijām,” TV3 Ziņām apliecināja bankas Komunikācijas departamenta vadītājs Jānis Bunte.

Tāpat viņš pastāstīja, ka banka jau ir nodrošinājusi Finanšu izlūkošanas dienestam pilnu pieeju “ABLV Bank” vēsturiskajiem datiem un jau pērnā gada septembrī valsts institūcijām iesniedza tūkstošiem dokumentu, jo banka un tās akcionāri ir ieinteresēti, lai notiktu rūpīgas pārbaudes gan par kreditoriem, gan bankas darbību.

Darbs bankā patlaban ir apstādināts, darbinieki tiek laisti mājās, iekšā telpās no jauna neviens netiek ielaists.

Tikmēr Ģenerālprokuratūra izplatījusi paziņojumu, ka šodien, 28. janvārī, tiek veiktas kratīšanas Latvijā un ārvalstīs saistībā ar 50 miljonu legalizāciju kādā kredītiestādē.

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas pārvaldes, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas darbinieki veic neatliekamās procesuālās darbības, tostarp vismaz 20 sankcionētas kratīšanas Latvijas Republikas teritorijā un ārvalstīs sadarbībā ar citu valstu tiesībsargājošām iestādēm.

Krimināllietā esošie materiāli satur ziņas, ka organizētā grupa, kurā ir vairāku valstu pārstāvji, laika posmā no 2015. gada līdz 2018. gadam veica noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju ne mazāk kā 50 000 000 eiro apmērā, tostarp veicot pārskaitījumus vienā no Latvijas Republikas kredītiestādēm par faktiski nenotikušiem darījumiem. Organizētās grupas īstenoto noziedzīgo nodarījumu atbalstīja likvidējamā kredītiestāde un tās darbinieki, novēršot šķēršļus naudas līdzekļu pārskaitīšanā.

Plašāk par tematu skaties – TV3 Ziņās plkst. 18.00 un plkst. 20.00!

0 Komentāru