KNAB aizturējis tiesnesi Bērziņu un veicis kratīšanu vairākos tiesas kabinetos

0 Komentāru
KNAB aizturējis tiesnesi Bērziņu un veicis kratīšanu vairākos tiesas kabinetos
FOTO: LETA

Rīgas apgabaltiesā ir veiktas procesuālas darbības un aizzīmogots tiesneses Ivetas Bērziņas kabinets, apliecināja Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone.

Viņai gan nebija informācijas, vai tiesnese ir aizturēta. Tiesas preses pārstāve Inta Šaboha apstiprināja, ka procesuālas darbības veicis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).  Kratīšana notikusi vairākos Rīgas apgabaltiesas kabinetos, bet aizturēta ir tikai Bērziņa.

Bērziņa ir Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijas tiesnese.

2013.gadā viņa skatījusi Valsts nekustamā īpašuma aģentūras bijušā ģenerāldirektora Jāņa Mottes prasību pret Tieslietu ministriju par morālā kaitējuma kompensācijas piedziņu. Viņas lietvedībā arī bijusi prasība, kas celta pret bijušajiem Parex bankas īpašniekiem Viktoru Krasovicki un Georgiju Krasovicki, kurā banka lūgusi atzīt par spēkā neesošu viņu noslēgto dāvinājuma līgumu.

Bērziņa savulaik strādājusi arī Jūrmalas tiesā un tur skatījusi krimināllietu, kurā par bezdarbību bija apsūdzēts bijušais Jūrmalas mērs Juris Hlevickis.

Jau ziņots, ka nesen parādījās informācija par citas tiesneses iespējamām nelikumībām. Uz aizdomu pamata par iespējamu dokumentu viltošanu un krāpšanu no amata tika atstādināta Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnese Tatjana Bormane. Iepriekš izskanējusi informācija, ka lietā varētu būt iesaistītas vēl divas bijušās tiesu sistēmas darbinieces, savukārt dokumentu viltošana, iespējams, saistīta ar fiktīvām darba nespējas lapām.

Tiesas priekšsēdētāja Svetlana Beļajeva norāda, ka Bormane ir atstādināta no amata pienākumu pildīšanas, pamatojoties uz likumu Par tiesu varu, saistībā ar 29.septembrī ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera ierosināto kriminālprocesu, pamatojoties uz Krimināllikuma pantiem, kuros ir paredzēta atbildība par krāpšanu un dokumentu viltošanu.

Šo lietu izmeklē KNAB.

0 Komentāru