Kļūst zināms, kā Latvijā svinēsim valsts pastāvēšanas simtgadi

Komentāri

Ņemot vērā, ka gadsimtu kopš valsts dibināšanas svin arī mūsu kaimiņi Lietuva un Igaunija, vairākus projektus iecerēts veikt kopā.

Šāda iecere radusies līdzīgās vēstures, ģeogrāfiskā novietojuma un kultūras saišu rezultātā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Starptautisko programmu iecerēts īstenot 16 dažādās valstīs. Kā trešdien prezentācijā norādīja kultūras ministre, tās var iedalīt divās grupās – Baltijas reģions, un tās valstis, kuras vienmēr Latviju ir atbalstījušas – Francija, ASV, Lielbritānija un citas.

Plānots, ka savu pienesumu Latvijas simtgades svinībām ārpus valsts robežām ienesīs tur dzīvojošie tautieši, kas gatavo savu svētku programmu. Šim mērķim viņiem paredzēts arī atbalsts 100 tūkstošu eiro apmērā.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl