Klimatam uzsilstot, pēc 100 gadiem Spānijas un Itālijas vietā tūristi baudīs sauli Latvijā

1 komentārs

Latvijas pludmales tūristiem, kafejnīcām un viesnīcām pilnas. Pagaidām grūti iedomāties šādu skatu, taču pēc simt gadiem tā varētu būt realitāte. Runa ir par klimata izmaiņām, kuras nu jau pamana arī nespeciālista acs. Siltās Latvijas ziemas un pieņemošais karstums vasarās nav nejauši. Klimata pētnieki prognozē, ka ar laiku Latvijā valdīs tāds pats klimats kā šobrīd tūrismu galamērķos Dienvideiropā.

Latvija šobrīd vilina ar arhitektūru, dabu un pludmalēm, bet ar laiku viss varētu sagriezties kājām gaisā. Prognozē, ka Latviju pārņems siltums, un tūristi plūdīs uz šejieni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tik interesantus secinājumus publicējis respektablais britu laikraksts The Independent, atsaucoties uz Eiropas Savienības pasūtītu pētījumu. Tajā secināts, ka simt gadu laikā Eiropas dienvidi pamazām uzkarsīs tiktāl, ka tos piemeklēs sausums, mežu ugunsgrēki un savvaļas dzīvnieku bojāeja, kā rezultātā cilvēki meklēs mērenāku siltumu, un dosies uz Latviju.

Par šādu prognozi priecājas Tūrisma attīstības aģentūra, kurai vēl labāku reklāmu Latvijai būtu grūti iztēloties.

Pētījums prognozē, ka Vidusjūras valstis, kas lielā mērā pārtiek no tūrisma, varētu ik gadu zaudēt līdz pat pus procentam no iekšzemes kopprodukta, kamēr Latvijai tas uz tūrisma rēķina pieaugtu par 0,3%. Pēc Šīravas domām, Latvijai nav jāgaida simt gadi, lai atpūtnieki varētu šeit labi justies. Jau šobrīd mums esot, ko piedāvāt.

Par to, ka Šīravai taisnība, pārliecinājāmies paši, Vecrīgas ielās sastopot tūristus no saulainās Floridas.

Meteorologi gan ziņu par Eiropas kontinenta pakāpenisko uzsilšanu nebūt neuztver tik viennozīmīgi. Tam līdzi nāk arī  negatīvas sekas, piemēram, mūsu organismu pieradums pie līdzšinējās temperatūru amplitūdas.

Vīksna prognozē, ka ar laiku Latvijā aktuālāki par apkuri un radiatoriem kļūs gaisa kondicionieri. Te gan esot jāskatās, tā teikt, ”lielā bilde”. Tas, ka šī vasara bijusi salīdzinoši vēsa, nebūt nav pretrunā ar kopējo uzsilšanas tendenci.

Izmaiņas tomēr notiek ļoti pakāpeniski, un tūristiem pārpildītas Latvijas pludmales varētu piedzīvot vien nākamās paaudzes.

TOP komentāri

  • Nu re
    0 0 0

    Nu re

    Krievs dosies uz Austrumiem, tur Putins nozadzis jaunus jūras kvadrātkilometrus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl