Klimatam uzsilstot, pēc 100 gadiem Spānijas un Itālijas vietā tūristi baudīs sauli Latvijā

1 komentārs
Klimatam uzsilstot, pēc 100 gadiem Spānijas un Itālijas vietā tūristi baudīs sauli Latvijā
FOTO: LETA

Latvijas pludmales tūristiem, kafejnīcām un viesnīcām pilnas. Pagaidām grūti iedomāties šādu skatu, taču pēc simt gadiem tā varētu būt realitāte. Runa ir par klimata izmaiņām, kuras nu jau pamana arī nespeciālista acs. Siltās Latvijas ziemas un pieņemošais karstums vasarās nav nejauši. Klimata pētnieki prognozē, ka ar laiku Latvijā valdīs tāds pats klimats kā šobrīd tūrismu galamērķos Dienvideiropā.

Latvija šobrīd vilina ar arhitektūru, dabu un pludmalēm, bet ar laiku viss varētu sagriezties kājām gaisā. Prognozē, ka Latviju pārņems siltums, un tūristi plūdīs uz šejieni.

Tik interesantus secinājumus publicējis respektablais britu laikraksts The Independent, atsaucoties uz Eiropas Savienības pasūtītu pētījumu. Tajā secināts, ka simt gadu laikā Eiropas dienvidi pamazām uzkarsīs tiktāl, ka tos piemeklēs sausums, mežu ugunsgrēki un savvaļas dzīvnieku bojāeja, kā rezultātā cilvēki meklēs mērenāku siltumu, un dosies uz Latviju.

Par šādu prognozi priecājas Tūrisma attīstības aģentūra, kurai vēl labāku reklāmu Latvijai būtu grūti iztēloties.

Pētījums prognozē, ka Vidusjūras valstis, kas lielā mērā pārtiek no tūrisma, varētu ik gadu zaudēt līdz pat pus procentam no iekšzemes kopprodukta, kamēr Latvijai tas uz tūrisma rēķina pieaugtu par 0,3%. Pēc Šīravas domām, Latvijai nav jāgaida simt gadi, lai atpūtnieki varētu šeit labi justies. Jau šobrīd mums esot, ko piedāvāt.

Par to, ka Šīravai taisnība, pārliecinājāmies paši, Vecrīgas ielās sastopot tūristus no saulainās Floridas.

Meteorologi gan ziņu par Eiropas kontinenta pakāpenisko uzsilšanu nebūt neuztver tik viennozīmīgi. Tam līdzi nāk arī  negatīvas sekas, piemēram, mūsu organismu pieradums pie līdzšinējās temperatūru amplitūdas.

Vīksna prognozē, ka ar laiku Latvijā aktuālāki par apkuri un radiatoriem kļūs gaisa kondicionieri. Te gan esot jāskatās, tā teikt, ”lielā bilde”. Tas, ka šī vasara bijusi salīdzinoši vēsa, nebūt nav pretrunā ar kopējo uzsilšanas tendenci.

Izmaiņas tomēr notiek ļoti pakāpeniski, un tūristiem pārpildītas Latvijas pludmales varētu piedzīvot vien nākamās paaudzes.