Klajā laists pašmācības rīks latviešu valodas apguvei internetā

0 Komentāru

Iespēja mācīties latviešu valodu elektroniski jeb Latviešu valodas aģentūra laidusi klajā pašmācības rīku, kas pieejams internetā.

E-laipa ir pirmais latviešu valodas apguves materiāls, kas precīzi atbilst Eiropā noteiktajiem valodas zināšanu līmeņa standartiem.

Pašlaik E-laipas elektroniskajā versijā iespējams mācīties latviešu valodu A1 un A2 līmeņos, kas ir pats sākums valodas apguvē.

Elektroniskais valodas apguves rīks sniedz dažādas priekšrocības, saites uz citiem papildu mācību materiāliem, reģistrējoties ir iespēja saglabāt apgūto zinību progresu, iespēja veidot individuālu vārdnīcu un, protams, var dzirdēt pareizu izrunu.

Šis materiāls galvenokārt izmantojams datorā un planšetē, bet drīzumā plānota arī E-laipas pielāgošana mobilajiem tālruņiem. Vēlāk ir ieplānots pievienot iespēju teksta ierakstam, pēc tam dators izvērtēs cilvēka izrunas pareizību.

Latviešu valodas aģentūras galvenā speciāliste Vineta Vaivade norāda, ka viņi jau saņēmuši kritiku. Cilvēki vēlas iespēju apgūt latviešu valodu tā, lai uzdevumu skaidrojums būtu krievu valodā, bet ir tikai angļu valodas versija.

Speciāliste piebilst, ka aģentūra ir izdevusi aptuveni 300 materiālu latviešu valodas apguvei un ir arī daudzi rīki, kuros starpnieku valoda ir krievu. Taču jāatzīmē, ka tās ir grāmatas.

E-laipa ir pirmais mācību materiāls, kurā latviešu valodas apmācība ir precīzi sadalīta atbilstoši Eiropā noteiktajiem valodu zināšanu līmeņiem. Tas ļauj cilvēkiem precīzi saprast kādam līmenim atbilst viņa valodas prasme.

0 Komentāru