Ķīšezerā, iespējams, nopludināta degviela

Komentāri
Ķīšezerā, iespējams, nopludināta degviela
Foto: LETA

Ķīšezerā pirmdien ugunsdzēsēji uzstādījuši absorbējošās bonas, jo ezerā bija ieplūdusi kāda viela, iespējams, degviela, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Dienests 13. aprīlī saņēma informāciju, ka Ķīšezerā no kādas caurules noplūst nezināmas izcelsmes viela, kas izskatās pēc degvielas. Piesārņojums bija izveidojies aptuveni 200 metru garumā un aptuveni 10 līdz 20 metru platumā. Pie caurules tika uzstādītas astoņas absorbējošās bonas 24 metru garumā. Tālāk nezināmas izplūdes vielas likvidāciju pārņēma Rīgas Satiksmes departaments.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā pastāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dišlere, vakar tika konstatēta naftas produkta noplūde Ķīšezerā. Departamenta pārstāvji operatīvi reaģēja un apsekoja teritoriju, noskaidrojot, ka piesārņojumu, visticamāk, radījušas trešās personas, kas veikušas nelikumīgas darbības, nopludinot naftas produktus Rīgas lietus ūdens kanalizācijas sistēmā, šādi radot piesārņojumu ezerā.

Pašlaik tiek veikta izmeklēšana, lai noskaidrotu, kurš un kādus naftas produktus ir nopludinājis Rīgas lietus ūdens kanalizācijas sistēmā. Satiksmes departaments ierosinājis krimināllietas procesa uzsākšanu par vides piesārņojumu.

Saskaņā ar Krimināllikuma 102. pantu par ūdeņu piesārņošanu ar bīstamām vai citām kaitīgām vielām vainīgajai personai draud brīvības atņemšana pat līdz četriem gadiem.

Satiksmes departaments sadarbojas ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldi, lai operatīvi novērstu ūdens piesārņojumu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl