Ķirsis Turlā gāšanu redz kā soli ceļā uz ārkārtas vēlēšanām

Pievienot komentāru
Ķirsis Turlā gāšanu redz kā soli ceļā uz ārkārtas vēlēšanām
KASPARS KRAFTS, F64

Rīgas mēra Daiņa Turlā (GKR) gāšana varētu būt solis ceļā uz ārkārtas vēlēšanām galvaspilsētas pašvaldībā, šādu viedokli telekanālā LNT pauda Rīgas domē opozīcijā esošās “Vienotības” frakcijas līderis Vilnis Ķirsis.

“Desmit gadus Rīgu ir vadījuši nevis saimnieki, bet PR speciālisti. Viņi ir darījuši lietas, kas no ārpuses izskatās labi, bet nav pareizas pēc būtības. Desmit gados ir uzkrājusies gūzma problēmu, no kurām divi galvenie “varoņi” ir aizmukuši uz Briseli, un tie, kuri palikuši, cīnās par atlikušo varu. Protams, tādā cīņā neizpaliek arī strīdi un šķiršanās,” notiekošo Rīgas domē komentē Ķirsis.

Pēc politiķa vārdiem, pašlaik izeja no politiskās krīzes Rīgā ir neskaidra, bet viņa frakcija ir pārliecināta, ka šajā situācijā labākais risinājums būtu ārkārtas vēlēšanas. Opozīcijas rosināto Turlā gāšanas mēģinājumu viņš redz kā soli šajā virzienā, proti, tas varētu ļaut panākt, ka dome uz diviem mēnešiem paliek bez vadības.

Ķirsis nepiekrīt skepsei, ka ārkārtas vēlēšanas varētu arī neko nemainīt, jo ir pārliecināts, ka “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” tomēr paliktu mazākumā, nevis atkal uzvarētu.

Taujāts, kāpēc nav iespējama sadarbība ar Turlo, Ķirsis sacīja, ka puses ir tikušās, tomēr īpašu jēgu sadarbībai viņš neredz, jo Turlais iemiesojot līdzšinējo “režīmu”.

“Manas frakcijas uzskats ir tāds, ka labākais risinājums šajā situācijā būtu ārkārtas vēlēšanas. Pēc būtības jau tas spēku samērs nav mainījies – opozīcijai ir palikuši tie paši 27 deputāti, kas bija. Tas, ka kāds atdalījies no “Saskaņas”, ir ne jau tāpēc, ka pamodās sirdsapziņa, bet tādēļ, ka nesadalīja varu. Lai izkļūtu no tās situācijas, kurā mēs esam nonākuši, nevar to izdarīt, kā teiktu Einšteins, ar to pašu prātu, ar kuru tu esi radījis problēmu un novedis situāciju strupceļā. Vienīgais, kā mainīt šo situāciju, ir mainīt šo prātu, tātad tikai caur vēlēšanām,” norāda politiķis.

Ķirsis esot dzirdējis, ka “Rīgas satiksmei”, iespējams, vajadzēšot vēl ap 50 miljonu eiro papildu dotāciju.

Intervija ar Vilni Ķirsi