3 komentāri

Mūža ieslodzījums – šādu sodu par divām sadistiskām slepkavībām saņēmis 20 gadu vecais Ņikita. Augumā mazais un trauslais puisis pirms diviem gadiem ar koka gabaliem nosita divas sirmgalves pavisam netālu no savas dzīvesvietas. Viņš slepkavoja dzērumā, un cerēja no upuriem nolaupīt naudu. Līķus viņš apgānīja tik ļoti, ka radinieki teju spēja tos atpazīt. Mirušo tuvinieki slepkavu sauc par šakāli un ir gandarīti par tiesas spriedumu.

Asiņains rožukronis – tas arī viss, kas klostera māsām palika par piemiņu no 79 gadus vecās mūķenes Leonīdas Tatarčukas jeb Ļoļiņas. Viņas dzīve pārtrūka brīdī, kad toreiz 18 gadu vecais Ņikita pēc iedzeršanas klīda pa Ķīpsalu un, ieraugot sieviņu, cerēja viņu aplaupīt. Netālu no lepnām privātmājām, izstāžu zāles, baseina un smalka restorāna. Slepkavas dzīvesvieta arī turpat vien atradās, viņš dzīvoja Matrožu ielā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto: Jānis Zvērs

Mūķeni viņš žņaudza, sita un ķermeni apgānīja un paslēpa zem zaru kaudzes. Sieviete bija ceļā no trolejbusa pieturas uz mājām, Ķīpsalas klosteri.

Foto: Jānis Zvērs
Visticamāk, slepkava upuri pazina, jo dzīvoja pavisam netālu no klostera, un kopā ar māti mēdza iegriezties pie mūķenēm, kas viņus baroja ar siltu ēdienu.
Ar vienu slepkavību nebija gana, un pēc pāris nedēļām jau atkal dzērumā Ņikita nogalināja vēl vienu sievieti. Abos gadījumos ķermeņi sakropļoti. Maniaks sieviešu dzimumorgānos bija sabāzis koku zarus. Savu vainu viņš iepriekšējās tiesas sēdēs noliedza un uzvedās visai bravūrīgi. Sprieduma pasludināšanā uzvedās klusi un mierīgi.

Foto: Jānis Zvērs

Uz sprieduma paziņošanu pulcējās gan bojāgājušo sieviešu, gan slepkavas radi. Slepkavu policija atveda no cietuma. Tiesneses spriedums – bargākais, kāds pēc Latvijas likumdošanas iespējams:

Sodīt viņu ar mūža ieslodzījumu, bez mantas konfiskācijas, ar policijas kontroli uz trīs gadiem.

Mūža ieslodzījums gan nozīmē, ka slepkavam pēc 25 gadiem ir iespēja lūgt atbrīvošanu un atgriezties sabiedrībā. Slepkava spriedumu uzklausīja bez jebkādām emocijām. Pat tiesneses vairākkārt paustais vārds ”mūža ieslodzījums” jaunieša sejā nepakustināja ne vaibstu.

Foto: Jānis Zvērs

Slepkavas advokāte Olita Kauce pēc sprieduma bija bez vārdiem.

– Kā vērtējat spriedumu?
– Es negribu komentēt neko..

Kaspars Cakuls, prokurors:

Spriedums, manā ieskatā, atbilst nostiprinātajiem pierādījumiem. Principā valsts apsūdzība pieprasīja tādu sodu, kādu tiesa piesprieda, tātad valsts apsūdzība ir apmierināta.

Krietni emocionālāk spriedumu uztvēra bojāgājušās Leonīdas radi. Stāsta Česlava:

Viņa bija mana tante. Divi mēneši, un viņai būtu palikuši astoņdesmit gadi. Viņa bija īsts eņģelītis! Gāja un nokļuva slepkavas rokās… Vēl joprojām nespējam to saprast. Viss bija sasists, salauzts. Es morgā nevarēju atpazīt…, sejas vairs nebija.

Vjačeslavs, bojāgājušās radinieks:

Mūsu skaistajā Ķīpsalā parādījās šakālis, kurš kā nezvērs tuksnesī iznīcināja cilvēkus. Viņš ir pelnījis mūžīgi atrasties ieslodzījumā!

Līdz ar bargo cietumsodu slepkavam nāksies atlīdzināt ap tūkstoš eiro lielu morālo kompensāciju bojāgājušo tuviniekiem, taču cerības uz to ir visai vājas, jo naudas jaunietim nav un cietumā piepelnīties ar darbu var brīvprātīgi, nevis piespiedu kārtā.

TOP komentāri

 • žanis
  +1 +1 0

  žanis

  nu tal laimigs ,ka nav naaves sods ,a kas cietumaa vainas ,dziivo tik nost .
 • guls
  +1 +1 0

  guls

  Šakālis pēc 18 normālu karjeru sev uztaisīja... Tur drīzāk prasās nāves sods.
 • ech...
  0 0 0

  ech...

  Mūža ieslodzījums gan nozīmē, ka slepkavam pēc 25 gadiem ir iespēja lūgt atbrīvošanu un atgriezties sabiedrībā.

  Varbūt tiesu praksē varētu ieviest tādu lietu, ka piespriež vairākus mūža ieslodzījumus? Tad ar amnestiju venā reizē vairāk par vienu noņemt nevarētu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl