Kiprā aizturētais Germans Milušs atkal pazūd! Izsludināta viņa meklēšana

4 komentāri
Kiprā aizturētais Germans Milušs atkal pazūd! Izsludināta viņa meklēšana
Lauris Nagliņš / LETA

Jūrmalas pašvaldības 2005. gada vēlēšanu kukuļošanas krimināllietā notiesātais uzņēmējs Germans Milušs uz tiesas sēdi nav ieradies, līdz ar to viņš ir izsludināts meklēšanā. Šādu informāciju ir saņēmusi Latvijas prokuratūra no Kipras.

“Interpols” saņēmis informāciju no Kipras galvaspilsētas Nikosijas starptautiskās kriminālpolicijas organizācijas, ka Milušs 5. septembrī uz tiesas sēdi neieradās, līdz ar ko attiecībā uz viņu pieņemts nacionālais apcietinājuma lēmums un izsludināta viņa nacionālā meklēšana.

Tas nozīmē, ka Milušs tagad tiek meklēts gan Kipras līmenī, gan starptautiskā līmenī. Iepriekš 7. septembrī un 8. septembrī nozīmētās tiesas sēdes ir atceltas.

Kā ziņots, no 2007. gada 23. aprīļa starptautiskajā meklēšanā izsludinātais Milušs tika aizturēts Larnakā un Latvijas Ģenerālprokuratūra sāka kārtot formalitātes, lai panāktu viņa izdošanu un nogādāšanu Latvijā.

Milušs aizturēts 3. augustā, kad uz Kipru bija atlidojis ar vakara reisu no Maskavas. Pasu kontrolē konstatēts, ka Krievijas pilsonis ir Starptautiskās kriminālpoliciju organizācijas ”Interpols” meklēšanā.

Latvijas mediji jau iepriekš vēstījuši, ka Milušs pēc aizbēgšanas no Latvijas apmeties Krievijā un, visticamāk, pieņēmis tās pilsonību.

Larnakas tiesa Kiprā uzskatīja, ka līdz jautājuma izskatīšanai par Miluša izdošanu Latvijai viņam nav nepieciešams atrasties apcietinājumā un ir piemērojami citi, ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Jau ziņots, ka Zemgales apgabaltiesa 2007. gada martā bijušo ”BMW” tirgotāju Milušu, bijušo Jūrmalas mēru Juri Hlevicki un toreizējo deputāta kandidātu Gvido Hariju Volbrugu atzina par vainīgiem kukuļa došanā toreizējam Jūrmalas domes deputātam Ilmāram Ančānam (”Mūsu zeme”), lai viņš domes priekšsēdētāja vēlēšanās nobalsotu par Hlevicki.

Hlevickim un Milušam piemērots piecu gadu cietumsods ar mantas konfiskāciju, Volbrugam – trīs gadu brīvības atņemšana nosacīti ar trīs gadu pārbaudes laiku. Miluša sievas iemaksātā drošības nauda – 20 000 latu – ieskaitīta Valsts kasē, nolēma tiesa.

Milušs uz pirmās instances tiesas sēdēm nāca paklausīgi, taču uz sprieduma pasludināšanu nebija ieradies. Nākamās tiesu instances spriedumu nemainīja. Milušs tika izsludināts starptautiskā meklēšanā.

TOP komentāri

  • Sola
    +1 +1 0

    Sola

    Ak šī radījuma nedzīve! Labāk nošauties, nekā visu atlikušo dzīvi bēguļot... (Nu varbūt, rikšojot pa pasauli, noliesēs. Taču savs labums!)
  • Arnis Banders
  • Raitis Kurpnieks

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl