Kino laukumos Latvijas simtgade joprojām turpinās – gaidāmas vēl trīs jaunas filmas

0 Komentāru
Kino laukumos Latvijas simtgade joprojām turpinās – gaidāmas vēl trīs jaunas filmas
PIXABAY

Turpinās arvien jaunu filmu veidošana Latvijas simtgadei. Nacionālajā kino centrā no iesniegtajiem vairāk nekā desmit projektiem atbalstīti trīs. Atbalstītajos projektos tiks atspoguļoti gan vēstures notikumi, gan arī mūsdienu dzīve Latvijā.

Žūrijas viennozīmīgu atbalstu guva spēlfilmas projekts jauniešiem par 91. gada janvāra notikumiem Rīgā – par barikāžu laiku.

Studijas “Mistrus Media” producente Inese Boka-Grūbe norāda, ka filmu par Latvijas iedzīvotājiem tik ļoti satraucošajiem notikumiem 1991. gadā veidos režisors Viesturs Kairišs. Filmas ar nosaukumu ”Janvāris” galvenais varonis būs 19 gadus vecs puisis vārdā Jāzeps.

“Tas savā ziņā ir pieaugšanas stāsts par jaunieti, kurš pieaug janvāra laikā, jo ir šo notikumu aculiecinieks un dalībnieks. Viņš iesaistās notikumos un līdzpārdzīvo,” saka filmas ”Janvāris” producente.

Filma pie skatītājiem nonāks 2021. gadā, tad kopš barikāžu notikumiem būs pagājuši apaļi 30 gadi, un šī būs pirmā spēlfilma par tā laika notikumiem. Filma ”Janvāris” top Latvijas, Lietuvas un Polijas valstu sadarbībā, kas ļauj piesaistīt speciālistus un lielāku budžetu un attiecīgi veidot vērienīgāku kino. “Mēs šobrīd piedalāmies arī konkursā Polijā un kā jau minēju, ka mūsu projektam galvenais operators ir Voiteks Starons, viņš ir Polijā godalgots operators.”

Arī pārējās divas atbalstītās filmas stāstīs par reāliem notikumiem Latvijā, viens 1960. gados un viens mūsdienās.

Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa norāda, ka žūrija apzināti izvēlējās stāstus par notikumiem Latvijā. Ņemot vērā, ka Latvijas simtgades pirmās filmas ir guvušas augstu iedzīvotāju vērtējumu, tad turpmākajām filmām jānotur uzdotais kurss.

“Tur ir pat ne tikai emocionāls, bet pavisam konkrēti izmērāms rezultāts. Visiem ir skaidrs, ka šis pacēluma vilnis ir jāturpina, turklāt vēl šai programmai ir vairāki plusi,” teic Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Īpaši izvēlētā žūrija izvēlējās filmu par notikumiem 1960. gadu Latvijā, kad divu cilvēku mīlestību izjauca aukstais karš, tas ir darbs ar nosaukumu ”Dziesma par dzelzs priekškaru”. Savukārt trešais atbalstītais projekts ir dokumentālā filma ”Iestrēgušie”, stāsts par trīs paaudžu krievu ģimenes sievietēm Latvijā.
0 Komentāru