Kibernoziedznieki ar Latvijas banku starpniecību atmazgājuši 28 miljonus eiro

Pievienot komentāru
Kibernoziedznieki ar Latvijas banku starpniecību atmazgājuši 28 miljonus eiro
FOTO: Flickr

28 miljoni eiro – šādu naudas summu ar Latvijas banku starpniecību atmazgājuši interneta pirāti, nelegālās torentu apmaiņu programmas Kickass īpašnieki. Viņi piedāvā nelegāli lejuplādēt filmas un datorprogrammas, tādēļ mājaslapu dienā apmeklē ap miljons lietotāju, kas savukārt piesaista milzu reklāmdevēju interesi. Latvijas banku atbildību izvērtē likumsargi, kas uzsākuši pārbaudi.

Līdztekus interneta pirātu flagmanim Piratebay, kopš 2008. gada strauju popularitāti nelegālo filmu un datorprogrammu lejuplādes portālu vidū ieguvis Kickass. Biznesa ideja ir  vienkārša – pirāti piedāvā mājaslapā ātri un bez maksas lejuplādēt jaunākās Holivudas filmas, mūzikas ierakstus, un citus digitālos labumus.

Klients tikmēr spiests vērot uzmācīgas reklāmas. Reklāmdevēju nauda ir arī galvenais peļņas avots, ko pirāti mēģina legalizēt, slēepjoties aiz ofšoriem un izmantojot valstis, kurās bankas pret šādu biznesa modeli neiebilst.

ASV izmeklētāji konstatējuši, ka vismaz 28 miljoni atmazgāti Latvijas bankās. Pašmāju Finanšu uzraugi atzīst, ka ir informēti par šo situāciju, un veic savu izpēti 

Uz pēdām Latvijas bankai ASV izmeklētāji nākuši, izliekoties par reklāmdevējiem, un piedāvājot sadarbību ar Kickass. Pirāti piekrituši, un norādījuši savu kontu Reģionālajā Investīciju Bankā. Tās birojs ir lepnā mājā, pretim Kongresu namam. Turklāt finanšu uzraugu redzeslokā šaubīgās bankas ir jau labu laiku.

Lai gan Rietumvalstsi izmisīgi cīnās pret torrentu izveidoto nelegālā biznesa tīklu, noziedznieki vienmār ir soli priekšā. Tiklīdz interneta vietni nobloķē, tai izveido kopiju kādā citā valstī. IT eksperts Kristaps Skutelis skaidro, ka cilvēku vēlme iegūt bezmaksas filmas un mūziku

Un problēmas var izrādīties patiešām pamatīgas. Vakar Kickass impērijas īpašnieks, 30 gadus vecais Artjoms Vaulins  tika arestēts Polijā. Viņš  iekrita muļķīgu kļūdu dēļ – aktīvi aktīvi lietoja Facebook kontu un Apple piederošu epasta servisu, kas ātri vien likumsargiem ļāva sadarbojās ar policistiem.

Video