Ķezbere pārdomājusi un vairs neplāno atkāpties no amata NEPLP; Kaimiņš gan rosinās viņas atstādināšanu

1 komentārs
Ķezbere pārdomājusi un vairs neplāno atkāpties no amata NEPLP; Kaimiņš gan rosinās viņas atstādināšanu
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Dace Ķezbere ir pārdomājusi un vairs par atkāpšanos no amata nedomā, NEPLP uzzināja TV3 Ziņas.

Tikmēr Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš (KPVLV) uzskata, ka šādi rīkoties nevar un jau nākamnedēļ rosinās iekļaut komisijas darba kārtībā lēmumprojektu par Ķezberes atstādināšanu no amata.

“Mēs varējām šķirties kā draugi, tagad diemžēl šī iespēja ir palaista garām, un mums vajadzēs skatīt visus ar Ķezberes kundzes reputāciju saistītos jautājumus,” TV3 Ziņām akcentēja Kaimiņš.

Jūlija beigās Ķezbere intervijā Latvijas Radio paziņoja, ka plāno atkāpties no amata septembra sākumā, kad darbu pilnvērtīgi atsāks Saeima, kura NEPLP padomes locekļus amata ieceļ un var arī atsaukt. Ķezbere to pamatoja ar nevēlēšanos kļūt par šķērsli tam, lai jaunie politiskie spēki atbalstītu mediju nozares attīstību un izaugsmi, tai skaitā sabiedrisko mediju finanšu pieprasījumus

Tagad pēc atgriešanās no atvaļinājuma Ķezbere ir pārdomājusi un par atkāpšanos vairs nedomā: ”Ar gandarījumu vēlos atzīmēt, ka notikušas kvalitatīvas un profesionālas diskusijas ar Kultūras, Finanšu un Satiksmes ministrijām par nozares budžetu 2020.–2022. gadam, kas paredz kompensāciju sabiedrisko mediju iziešanai no reklāmas tirgus, bezmaksas zemes apraides finansējuma modeļa maiņu un atbalstu komercmedijiem.”

Tāpat notiekot aktīva NEPLP līdzdarbība Saeimas Mediju apakškomisijas darbā pie jaunā sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma, kuru paredzēts pieņemt šajā gadā.

”Līdz ar jaunā likuma pieņemšanu mainīsies NEPLP funkcijas, tādēļ uzskatu par savu pienākumu pabeigt iesāktos darbus,” rakstveida atbildē TV3 Ziņām norāda Dace Ķezbere.

Jāatgādina, ka atsevišķu Saeimā pārstāvēto politisko spēku pārstāvji uzskata, ka Ķezbere un arī citi NEPLP locekļi ir atbildīgi par krīzi mediju jomā un zaudējuši nevainojamo reputāciju, kas ir priekšnoteikums, lai rosinātu viņu atbrīvošanu no amata. Līdz Saeimā iesniegtam lēmumprojektam lietas gan nav nonākušas.