Ķemeru sanatoriju sola atjaunot līdz 2019. gada rudenim

Ilze Vēbere

Autors: Ilze Vēbere

Kā smej Ilzes tuvākie, viņai jautājumu nekad netrūkst, tāpēc ir izvēlējusies īsto profesiju. Žurnālistes darbā viņu piesaista atrašanās notikumu virpulī un jaunu zināšanu gūšana. Ilze aizraujas ar vēsturi un arhitektūru, labprāt izkustas dejojot, un vienmēr priecājas par gardu maltīti.

Pievienot komentāru
Ķemeru sanatoriju sola atjaunot līdz 2019. gada rudenim
FOTO: LETA ()

Iespējams, Ķemeru sanatorija beidzot ir sagaidījusi savu gaišo nākotni. Jūrmalas dome šodien parakstīja sadarbības līgumu ar kompleksa īpašniekiem, abām pusēm apņemoties ieguldīt līdzekļus iespaidīgā baltā nama un tā apkārtnes attīstībā. Plānots, ka Ķemeru sanatorija no jauna pilnībā atdzims 2019. gada rudenī un tādējādi Jūrmalā tikšot radītas vismaz 195 jaunas darbavietas.

Daudzu gadu garumā par Balto kuģi dēvēto Jūrmalas lepnumu – Ķemeru sanatoriju – vajājušas neveiksmes saistībā ar investoru piesaisti. Pēc vairāku īpašnieku nomaiņas pirmās brīvvalsts laikā celtais arhitektūras piemineklis tagad pieder SIA Park Hotel Ķemeri.

Uzņēmuma iepriekšējais īpašnieks bija Krievijas pilsonis Aleksandrs Gusakovs, ko rudenī arestēja Maskavas tiesa. Tagad minētais uzņēmums pieder Kiprā reģistrētai kompānijai Ravenclaw Limited, kuras īpašnieks ir investīciju fonds G-Capital. Šis fonds ir arī galvenais ieguldītājs Ķemeru sanatorijas rekonstrukcijā. Savas saistības uzņēmēji šodien apliecināja, ar Jūrmalas domi parakstot sadarbības līgumu, ko Jūrmalas mērs Gatis Truksnis nodēvēja ”par labo nodomu protokolu”.

Truksnis sacīja, ka ”šis nav līgums, kā to izprot Civillikuma kontekstā, ietverot milzīgas soda sankcijas. Tomēr, ja puses neturas pie nosacījumiem, zināmas sekas iestājas.” Taču Jūrmalas pašvaldība pagaidām par šādu scenāriju gan nedomā, jo ir pārliecināta par projekta izdošanos. Optimistiski noskaņots ir arī investīciju fonds, kas, kā norāda tā pārstāvis, iegulda naudu SPA viesnīcās viscaur Eiropā.

”Ķemeriem piemīt kas ļoti unikāls, ko vēlas tūristi. Viņi vēlas parūpēties par veselību, vēlas ekoloģiski tīru un mierīgu vidi. Un vienlaikus vēlas apmeklēt unikālas vietas. Tieši to mēs atradām Ķemeros,” savu izvēli ieguldīt Ķemeru dziednīcā skaidro investīciju fonda G-Capital izpilddirektors Džordžs Džouns.

”Apzināmies iepriekšējās neveiksmes, mēs to ņēmām vērā pirms nolēmām ieguldīt. Bet uzskatām, ka veiksmīgs biznesa plāns var šo neveiksmju sēriju mainīt,” Džouns turpina.

Investori sola līdz 2018. gada pabeigt pirmo fāzi – ēkas pilnīgu rekonstrukciju. Šim mērķim būšot nepieciešami 20 miljoni eiro. Savukārt otrā fāze – SPA klīnikas izveide – noslēgsies līdz 2019. gadam un tajā ieguldīs 15 miljonus eiro. Uzņēmēji apliecina, ka diženā nama izskats saglabāsies nemainīgs.

”Pašā sanatorijā nav paredzētas nekādas jaunas piebūves. Saglabāsies tās ārējais izskats, arī iekštelpas, lustras, bibliotēka. Tas viss paliks, kā tas ir bijis vēsturiski. Tur jau daudz kas ir izdarīts, bet vēl ir līdz galam jāpabeidz. Bet, kas attiecas uz viesnīcas numuriņiem, kas nav kultūras piemineklis, tie būs tādi, kādi ir parasti viesnīcās,” nākotnes plānus atklāj Andrejs Danengiršs, SIA Park Hotel Ķemeri valdes loceklis.

Saistības uzņēmusies arī Jūrmalas pašvaldība. Tā apsolījusi ar Eiropas fondu līdzfinansējumu atjaunot vēsturisko Ķemeru ainavu parku, izveidot interaktīvu dabas tūrisma objektu, kā arī sakārtot Ķemeru ceļus un autostāvvietas. Tas jāpaveic līdz 2021. gadam.

Lasi vēl